Skip to main content

Hasło z czasów komuny na dworcu w Poznaniu

| MP | Wielkopolska
foto: autor nieznany, facebook.com
foto: autor nieznany, facebook.com

Na budynku starego dworca PKP w Poznaniu namalowano w nocy hasło w historycznym brzmieniu.

W nocy z 12 na 13 października 2024 na budynku starego dworca PKP w Poznaniu namalowano napis „Pogrom partii programem narodu". To dokładna kopia hasła, które zimą 1981 roku grupa opozycjonistów namalowała na kinie Bałtyk. Przerobili w ten sposób propagandowy slogan PZPR głoszący: "Program partii programem narodu".

Jak podał portal epoznan.pl, Policja potwierdziła zatrzymanie około 3 nad ranem 22-latka, odpowiedzialnego za namalowanie hasła. Pierwotnie informowano, że z uwagi na to, iż budynek jest zabytkiem groziło mu aż 8 lat więzienia. W toku dalszego prowadzenia postępowania Policja poinformowała, że fasada dworca nie jest zabytkiem Z tego powodu sprawa będzie miała charakter zwykłego uszkodzenia mienia.

 

Zmiana komisarza w Pile

Premier Donald Tusk  na podstawie art. 28f ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym wyznaczył z dniem 11 stycznia 2024 r. Beatę Dudzińską do pełnienia funkcji prezydenta miasta Piły do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego prezydenta.

Pierwszy dzień pracy nowej wojewody wielkopolskiej Agaty Sobczyk

Edukacja, ochrona środowiska i wzmacnianie roli kobiet w życiu społecznym – to trzy główne obszary, którym chce poświęcić swoją działalność nowa wojewoda wielkopolska.

Agata Sobczyk nowym wojewodą wielkopolskim

Wiceminister Wiesław Szczepański wręczył powołanie na urząd wojewody wielkopolskiego Agacie Sobczyk.

105 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Wywieś flagę powstańczą w hołdzie bohaterom – uczestnikom narodowego zrywu z lat 1918–1919, którzy wyzwolili Wielkopolskę spod panowania niemieckiego i przyłączyli ją do odrodzonej Rzeczypospolitej!

Kto zastąpi Michała Zielińskiego?

Powołanie nowego rządu będzie skutkować zmianami wojewodów. Kto więc zastąpi Michała Zielińskiego?

10.12.2023 – zmiana rozkładu jazdy - co nowego dla naszych Podróżnych?

10 grudnia 2023 r. wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Poniżej prezentujemy najważniejsze zmiany:

Gala finałowa Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Z rodziną najlepiej” -  IV edycja oraz Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego  „Rodzinne przysmaki”

Oba konkursu promują wartości rodzinne i wspólne spędzanie czasu. Pomagają w budowaniu więzi społecznych, a przede wszystkim przynoszą radość z udziału w czymś wyjątkowym. W trakcie uroczystości wojewodę wielkopolskiego Michała Zielińskiego reprezentowała I wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestra...