fbpx

Promesy dla wielkopolskich Ochotniczych Straży Pożarnych na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych

foto: Wielkopolski Urząd Wojewódzki

W 2023 roku aż 61 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Wielkopolski otrzyma dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dziś wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wręczył promesy strażakom-ochotnikom z pięciu jednostek OSP.

W lutym br. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało o zatwierdzeniu nowego zestawienia jednostek OSP, które otrzymały dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Dzięki tym środkom w 2023 roku jednostki z całego kraju otrzymają 675 nowych pojazdów, w tym 61 wozów trafi do strażaków-ochotników z Wielkopolski.

Podczas uroczystej zbiórki w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wojewoda wielkopolski Michał Zieliński wraz z wielkopolskim komendantem wojewódzkim PSP nadbryg. Dariuszem Matczakiem przekazali promesy pięciu jednostkom OSP z powiatu nowotomyskiego, obornickiego, szamotulskiego i wolsztyńskiego.

DSC00189 2

foto: Wielkopolski Urząd Wojewódzki

Dzięki dofinansowaniu OSP z Borui Kościelnej i Lwówka zostaną wyposażone w ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy, natomiast jednostki z Rogoźna, Otorowa oraz Tuchorzy otrzymały dotację na zakup średnich pojazdów.

Bardzo się cieszę, że możemy wesprzeć ludzi, którzy pełnią tak wymagającą, odpowiedzialną i społecznie ważną służbę. Wierzę, że zakupione wozy ratowniczo-gaśnicze okażą się tak samo niezawodne, jak niezawodni są wielkopolscy strażacy – mówi wojewoda Michał Zieliński.

Program „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych – Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” pozwala na dofinansowanie zakupu lekkich, średnich i ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP. Ze środków z programu można kupić również specjalistyczny sprzęt niezbędny do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczych dla organizacji pozarządowych uprawnionych do wykonywania ratownictwa górskiego i wodnego.

Środki rozdysponowane przez m.in. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozwolą na zakup sprzętu, a także wyposażenia.

DSC00180

foto: Wielkopolski Urząd Wojewódzki