Skip to main content

120 km/h z Poznania do Piły

| MP | Wielkopolska

 Modernizacja linii kolejowej numer 354 z Poznania do Piły pozwoliła na znaczne skrócenie czasu przejazdu pociągów.

W stosunku do 2019 roku obecnie czas przejazdu pociągu pośpiesznego został skrócony o około 40 minut. Na tej trasie pociągi mogą rozpędzić się do szybkości 120 km/h.


UWAGA! Ogromna szybkość z jaką mogą obecnie poruszać się pociągi ma szczególne znaczenie dla użytkowników niestrzeżonych przejazdów! Zwracamy na to szczególną uwagę!

Na trasie zmodernizowanej linii, na około 134 km podniesiono w istotny sposób bezpieczeństwo. Wprowadzono nowe bezstykowe tory zmniejszające poziom drgań i hałasu, co pozytywnie wpływa na środowisko. Dzięki zrealizowanym pracom, z Poznania do Piły pociąg pośpieszny może jechać około 80 minut, czyli nawet 40 min. mniej niż przed rozpoczęciem modernizacji.

źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S,A.

 

10.12.2023 – zmiana rozkładu jazdy - co nowego dla naszych Podróżnych?

10 grudnia 2023 r. wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Poniżej prezentujemy najważniejsze zmiany:

Gala finałowa Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Z rodziną najlepiej” -  IV edycja oraz Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego  „Rodzinne przysmaki”

Oba konkursu promują wartości rodzinne i wspólne spędzanie czasu. Pomagają w budowaniu więzi społecznych, a przede wszystkim przynoszą radość z udziału w czymś wyjątkowym. W trakcie uroczystości wojewodę wielkopolskiego Michała Zielińskiego reprezentowała I wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestra...

Nagrodzono najaktywniejsze sołectwa z północnej Wielkopolski

W niedzielę 5 listopada w Wysokiej, w powiecie pilskim odbył się finał VII edycji konkursu „Aktywna Wieś Wielkopolska” organizowanego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2020+”. Aż 9 sołectw otrzymało tytuł „Aktywna Wieś Wielkopolska” oraz nagrodę finansową w wysokości 5 tys. zł, przyznano...

Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości

– 11 listopada świętujemy niepodległość – dumni z bohaterów i wdzięczni za przebytą drogę kilku pokoleń naszych przodków, walczących o prawo do ojczystego języka, o prawo do ojczystej ziemi, o historię i przyszłość narodu – mówił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podczas wojewódzkich obchodó...

Wybierz najlepsze unijne projekty!

4 kategorie i 20 nominowanych. Już 23 października startuje druga edycja plebiscytu  „Łączy nas WIELkopolskiE” na najlepsze projekty unijne w województwie. Internauci zdecydują, które przedsięwzięcia zrealizowane z Funduszy Europejskich zasługują na miano najlepszego.

Hasło z czasów komuny na dworcu w Poznaniu

Na budynku starego dworca PKP w Poznaniu namalowano w nocy hasło w historycznym brzmieniu.

3.09.2023 – korekta rozkładu jazdy - co nowego dla naszych Podróżnych?

 3 września 2023 r. wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Wielkopolskich, poniżej prezentujemy najważniejsze zmiany na poszczególnych liniach. Wprowadzone zmiany nie dotyczą trasy Poznań - Piła.