fbpx

To może być fajny pomysł na „rowerową przygodę”

𝗕𝗲𝘇𝗽ł𝗮𝘁𝗻𝘆 𝗽𝗿𝘇𝗲𝘄𝗼́𝘇 𝗿𝗼𝘄𝗲𝗿𝗼́𝘄

Z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego do niedzieli, 5 czerwca, można bezpłatnie przewieźć rower w pociągach Kolei Wielkopolskich i Polregio.

Bezpłatny przewóz rowerów pociągiem w dniach 3-5 czerwca 2022 r uruchomiony został z okazji Światowego Dnia Roweru, który przypadał na 3 czerwca. Pasażerowie zwolnieni będą z opłaty za przewóz roweru w pociągach uruchamianych przez Koleje Wielkopolskie oraz przez POLREGIO na obszarze województwa wielkopolskiego.

Wielkopolska posiada wiele atrakcyjnych szlaków rowerowych. Warto dojechać pociągiem i sprawdzić je osobiście! Infomacje o szlakach rowerowych w Wielkopolsce dostępne są np. na stronie  https://wielkopolska.travel/tag/szlaki-rowerowe/. Być może ktoś z innych części Wielkopolski zawita w nasze strony i odwiedzi ścieżki rowerowe w powiecie obornickim?

Korzystając z bezpłatnych przewozów należy pamiętać jednak, że liczba miejsc rowerowych w pociągach jest ograniczona. Brak opłaty nie zwalnia z przestrzegania Regulaminów obowiązujących na kolei.

Rozkład jazdy pociągów dostępny jest na stronach:

- Koleje Wielkopolskie: https://koleje-wielkopolskie.com.pl/rozklad-jazdy/liniowe-rozklady-jazdy/

- Polregio: https://polregio.pl/pl/rozklad-jazdy-i-mapa-polaczen/rozklad-jazdy/