Skip to main content


Punkt informacyjny na Dworcu Głównym w Poznaniu będzie działał całodobowo

| MP | Wielkopolska

Biuro wojewody wielkopolskiego poinformowało o zmianie formuły działania punktu informacyjnego dla uchodźców na Dworcu Głównym w Poznaniu na obsługę całodobową.

Uchodźcy, którzy przyjeżdżali w godzinach wieczornych i nocnych do Poznania byli zdezorientowani, nie wiedzieli co mają robić. W tej sprawie wypowiadali się również oborniccy wolontariusze. Jeszcze dzisiaj czytaliśmy na profilu społecznościowym jednego z nich alarmujące doniesienia o tym, że punkt informacyjny na Dworcu Głównym w Poznaniu jest nieczynny w nocy.

W dniu wczorajszym podjęta została decyzja o całodobowym działaniu punktu informacyhjnego na na Dworcu Głównym w Poznaniu:

- Reagujemy tak szybko jak jest to możliwe na otrzymywane sygnały, jednakże bieżąca sytuacja jest niezwykle dynamiczna i zmienia się z godziny na godzinę - mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński 

 

Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk powołała Tomasza Tańskiego na stanowisko Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego.
Premier Donald Tusk  na podstawie art. 28f ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym wyznaczył z dniem 11 stycznia 2024 r. Beatę Dudzińską do pełnienia funkcji prezydenta miasta Piły do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego prezydenta.
Edukacja, ochrona środowiska i wzmacnianie roli kobiet w życiu społecznym – to trzy główne obszary, którym chce poświęcić swoją działalność nowa wojewoda wielkopolska.
Wiceminister Wiesław Szczepański wręczył powołanie na urząd wojewody wielkopolskiego Agacie Sobczyk.
Wywieś flagę powstańczą w hołdzie bohaterom – uczestnikom narodowego zrywu z lat 1918–1919, którzy wyzwolili Wielkopolskę spod panowania niemieckiego i przyłączyli ją do odrodzonej Rzeczypospolitej!
Powołanie nowego rządu będzie skutkować zmianami wojewodów. Kto więc zastąpi Michała Zielińskiego?
10 grudnia 2023 r. wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Poniżej prezentujemy najważniejsze zmiany: