Przejdź do głównej treści

Przegląd rynku nowych mieszkań w Poznaniu

Stolica Wielkopolski jest jednym z najprężniej rozwijających się regionalnych rynków nieruchomości w kraju. 

I jest to całkiem uzasadnione – Poznań łączy w sobie walory rozwiniętego miasta wojewódzkiego, siedziby uczelni wyższych i dużych firm, ośrodka, do którego zjeżdżają się potencjalni mieszkańcy z całego regionu i spoza jego granic z wyjątkową kameralnością i domowym klimatem Wielkopolski.

Coraz więcej osób chce tu zamieszkać, więc pojawia się coraz więcej ofert od deweloperów realizujących inwestycje mieszkaniowe. Dzisiaj wraz z zespołem portalu Korter przedstawiamy przegląd rynku nieruchomości od dewelopera w Poznaniu:

  • jakie są oferty;
  • jak białostockie nowe mieszkania prezentują się cenowo;
  • jakie inwestycje wyróżniają się spośród innych.

Nowe budownictwo w Poznaniu 

W ofercie deweloperskiej znajdziemy inwestycje o bardzo zróżnicowanym charakterze:

  • Buduje się modernistyczne osiedla mieszkalne, w tym wieloetapowe, wykonane w podwyższonym standardzie i wyposażone w podstawowe zaplecze usługowe.

Większość z nich wyróżnia się kameralnością i niską lub średniowysoką zabudową. Ale zdarzają się też wieloetapowe osiedla o prawdziwym wielkomiejskim charakterze i odpowiednich udogodnieniach, takie jak Święty Wojciech 27. Jest to rozległa inwestycja, której realizacja jest podzielona na szereg etapów, a standard wykonania oscyluje między podwyższonym i wysokim. Ulokowana jest w dzielnicy Stare Miasto, co pozwala na dostęp do infrastruktury, a zarazem w kameralnej okolicy.

  • Popularnym typem nieruchomości w Poznaniu są też domy jednorodzinne – w zabudowie bliźniaczej bądź szeregowej, położone w najbardziej kameralnych częściach miasta.
  • W ofercie deweloperskiej jest też całkiem sporo inwestycji apartamentowych wykonanych w koncepcji jednorodzinnej – czyli kilkulokalowych budynków wzniesionych najczęściej w zabudowie szeregowej.
  • W obrębie miasta powstają również kompleksy apartamentów o wysokim standardzie i dodatkowych udogodnieniach, cieszące się popularnością zarówno wśród nabywców prywatnych, jak i inwestorów w nieruchomości.

Przykładem tego typu inwestycji są Nadolnik Compact Apartments – jest to kompleks mieszkalny wykonany w stylu wielkomiejskim i wyposażony w szereg nowoczesnych, w tym proekologicznych udogodnień i elementów infrastrukturalnych.

Ile kosztuje mieszkanie w Poznaniu

Wielkopolski rynek nieruchomości jest jednym z droższych w Polsce – nowe mieszkanie lub dom kupimy tu w cenie już od 5000 złotych za metr kwadratowy.

Średnia stawka wynosi od 5500 do 7000 złotych za m2 – w tej cenie kupimy mieszkanie na osiedlu wielorodzinnym lub apartament. Maksymalne stawki – od 8000 do 10 000 złotych za metr kwadratowy – obowiązują w przypadku inwestycji wykonanych w standardzie premium i położonych w ścisłym centrum Poznania.

Ceny mieszkań w Poznaniu i okolicach mimo wszystko idą w górę, naśladując tendencję krajową. Szczególnie intensywnie drożeją domy w kameralnych miejscowościach – w niektórych gminach te wzrosty sięgają nawet 60% w skali roku.

Polecamy monitorować rynek i dynamikę cenową, żeby dokonać udanego zakupu i pamiętać, że nieruchomości są obecnie uznawane na najpewniejszą lokatę kapitału.

 

Stowarzyszenie Metropolii Poznań ogłasza rozpoczęcie konsultacji społecznych projektu Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Metropolii Poznań 2035. Konsultacje będą trwały od 11 kwietnia do 21 maja 2025 r. 
Wielkopolska to jeden z najszybciej rozwijających się regionów Polski, oferujący liczne możliwości zawodowe dla osób o różnych kwalifikacjach.
Nominacja dla Marii Jaśkiewicz na Wojewódzkiego Inspektora IJHARS w Poznaniu, wyzwania dla regionu związane z Europejskim Kongresem Wsi Polskiej organizowanym w maju w Poznaniu w ramach obecnej prezydencji Polski w UE oraz prezentacja nowej siedziby WIJHARS zdominowały tematykę spotkania dr Przemys…
Urząd Marszałkowski prowadzi konsultacje na temat potrzeb przewozowych w publicznym transporcie.
Od stycznia przyszłego roku w wyznaczone dni o określonej porze roku przeprowadzi Generalny Pomiar Ruchu na drogach zarządzanych przed GDDKiA. Pomiar wykonywany będzie metodą wideo rejestracji w wyznaczonych i oznakowanych miejscach. Zebrane dane wykorzystane zostaną m.in. przy planowaniu nowych dr…
Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk zaprasza w poniedziałek 11 listopada br. na wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się w Parku im. św. Jana Pawła II na Łęgach Dębińskich w Poznaniu. W programie przewidziano koncerty Orkiestry Miasta Poznania przy MPK oraz Orkiestry R…
Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk powołała Zespół Doradczy ds. Ochrony Zasobów Wodnych i Oceny Ryzyka Powodziowego. W ramach zespołu eksperci będą koordynować współpracę i działania różnych podmiotów odpowiedzialnych za ochronę zasobów wodnych, przeciwdziałanie negatywnym skutkom zmian klimatu or…