fbpx

Zapraszamy do udziału on-line w Forum Rolniczym 25 lutego

W czwartek 25 lutego odbędzie się forum rolnicze. Wielkopolska Izba Rolnicza zachęca do zapisywania się chętnych na kolejne spotkania.

Tradycyjnie w okresie przestoju w pracach polowych Wielkopolska Izba Rolnicza, wspólnie z partnerami instytucjonalnymi i społecznymi oraz pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, o który corocznie występuje, organizuje cykl spotkań dla rolników pod nazwą "Wielkopolskie Fora Rolnicze". Spotkania odbywać się będą w I kwartale 2021 roku w poszczególnych powiatach naszego województwa. Będzie to już czternasta edycja forów, których pomysłodawcą i głównym organizatorem jest od lat Wielkopolska Izba Rolnicza. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju, fora po raz pierwszy (i mamy nadzieję, że ostatni) zostają przeprowadzone w formie zdalnej – na zasadzie udziału w bezpłatnych webinariach, po dokonaniu wcześniejszej rejestracji.
Fora rolnicze to w Wielkopolsce inicjatywa bardzo dobrze znana, mająca swoją markę i ciesząca się dużym zainteresowaniem. Organizowane corocznie przez samorząd rolniczy spotkania są płaszczyzną do wymiany informacji oraz okazją do dyskusji na temat aktualnych problemów wsi i rolnictwa.

Tematyka tegorocznego cyklu forów koncentrować się będzie wokół następujących zagadnień:
- Krajowy Plan Strategiczny i jego konsultacje,
- ograniczenia w używaniu środków ochrony roślin w związku z wdrażaniem tzw. Zielonego Ładu,
- problematyka chorób zakaźnych i bioasekuracja w gospodarstwach rolnych,
- gospodarska łowiecka i współpraca z kołami łowieckimi,
- działania uruchamiane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020,
- omówienie aktualnej sytuacji w rolnictwie oraz bieżących spraw dotyczących funkcjonowania rolnictwa.
Zapraszamy do zapisów! - tutaj.