Konferencja prasowa .Nowoczesnej

nowoczesna 2

Jeszcze kilka miesięcy temu nie do wyobrażenia było, aby Polacy, a szczególnie Polacy naszego pokolenia, zamiast starać się o rozwój swojego kraju, będą zmuszeni walczyć o to, aby nie były łamane podstawowe zasady demokracji: poszanowanie Konstytucji – tymi słowami obornicką konferencję .Nowoczesnej Ryszarda Petru otworzył przewodniczący lokalnych struktur Łukasz Zaranek.

 

Konferencja prasowa odbyła się w dniu 18.03 w Obornikach.

Od kilkunastu dni .Nowoczesna w całej Polsce organizuje spotkania i akcje związane ze zbieraniem podpisów pod petycją w sprawie zachowania ładu konstytucyjnego. Stanowczo domagamy się, aby PiS zakończyło wywołany przez siebie, groźny, sprzeczny z polską racją stanu kryzys konstytucyjny. Przez tą akcję pragniemy wyrazić obywatelski sprzeciw, pokazać politykom rządzącym, że szanując wyniki demokratycznych wyborów, domagamy się przestrzegania prawa  – dodał Wiceprzewodniczący Zarządu Wielkopolskiego Nowoczesnej, niedawny kandydat na posła Bartosz Adaszewski.

„Obywatele w obronie demokracji” to akcja .Nowoczesnej skierowana do tych, którzy sprzeciwiają się działaniom ekipy rządzącej. Nowoczesna domagają się przede wszystkim: bezzwłocznego przyjęcia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ślubowania od trzech prawidłowo wybranych w poprzedniej kadencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego, opublikowania i wykonania przez Prezesa Rady Ministrów orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca 2016 r. oraz bezwzględnego respektowania miejsca Trybunału Konstytucyjnego w państwie prawa i przestrzegania jego wszystkich wyroków.

Po krótkim wprowadzeniu i omówieniu postulatów petycji członkowie i wolontariusze Nowoczesnej rozpoczęli zbieranie podpisów na obornickim rynku.

Przez pierwsze kilka dni akcji mamy na swoim koncie blisko pół tysiąca podpisów. Naszym celem jest zdziesięciokrotnienie tej liczby. Widząc pozytywne nastawienie mieszkańców powiatu obornickiego i ich oburzenie działaniami rządzących jesteśmy przekonani, że to się uda – podsumowali przedstawiciele Nowoczesnej.

Komentarze   

+13 #1 Dawid 2016-03-18 22:20
Bredzisz człowieku i przestańcie w stylu platfusów omamiać i kantować tylko w imię waszych prywatnych interesów . Wstyd że mamy takich pseudo polaków!!!!
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież