Posłowie w walce z Covid-19

W walce z koronawirusem potrzebna jest każda pomoc. Na uznanie w tej sytuacji zasługują parlamentarzyści.
Często brylują w mediach w nienagannych ubiorach. Do tego mówią o wielkich sprawach dla Polski. Rzadko kiedy można ich poznać od innej strony. Tym szczególniej należy pochwalić 2 posłów.
Marcin Porzucek jest wolontariuszem pilskiego szpitala. Reprezentant PiS-u pomaga tam salowym. Zajmuje się m.in. dezynfekcją stolików i łazienek. Sam o tej sytuacji mówi tak: Szpital w Pile szukał wolontariuszy. Odzew był mizerny. Zgłosiłem się, bo kto ma się zgłaszać jak nie młodzi i zdrowi. Poza tym od osób publicznych można wymagać więcej, a one same od siebie tez powinny wymagać więcej.
Poseł Porzucek nie został zakażony Covid-19. Przynajmniej nic o tym nie wie. Z zakażeniem zmagał się za to poseł Jakub Rutnicki. Wieloletni działacz Platformy Obywatelskiej oddał osocze. Wie, że może w ten sposób uratować żdrowie, a nawet życie kilku osobom.
Dzielę się tym co mam najcenniejsze #OsoczeOzdrowieńców i zachęcam wszystkich, którzy tak jak ja szczęśliwie pokonali Covid do tego samego - bo warto pomagać
- pisze na swoim profilu.
Bez względu na sympatie polityczne warto docenić działania obu polityków. Być może swoją postawą zachęcą innych do podobnych działań.