Po negocjacjach europejskich. PiSowski "sukces inaczej"

PiS jako sukces przedstawia to, że nikt z Grupy Wyszehradzkiej nie otrzymał ważnego stanowiska, a Frans Timmermans najprawdopodobniej będzie nadal wiceszefem Komisji Europejskiej. To jest sukces rozumiany dużo bardziej "inaczej" niż ja jestem "sprawny inaczej", a osoby LGBT "kochają inaczej"...

 

Jestem osobą niepełnosprawną. A o osobach niepełnosprawnych często zwykło się mówić "sprawni inaczej". 

 Nie lubię tego określenia. Bo na przykład moja niepełnosprawność jest oczywista, a w czym niby miałbym być sprawniejszy od innych z samego faktu, że osobą niepełnosprawną jestem? Tak samo mówi się o osobach LGBT. Że "kochają inaczej". Jak niby to rozumieć?

No i kiedy patrzę na najnowsze doniesienia z unijnej areny i na wypowiedzi premiera Morawieckiego, to mam wrażenie że PiSowski rząd właśnie odniósł zwycięstwo. "Zwycięstwie inaczej". 

No to przypomnijmy. Oto 10 lat temu Jerzy Buzek został szefem Parlamentu Europejskiego. Oto 5 lat temu Donald Tusk został szefem Rady Europejskiej. Czy dziś jakiś Polak objął podobną funkcję? Szefem Komisji Europejskiej została Niemka, szefowa Europejskiego Banku Centralnego Francuzka, szefem Rady Europejskiej Belg, a "Ministrem Spraw Zagranicznych Unii Europejskiej" Hiszpan. 

Przez ostatnie dni słyszeliśmy jak to Grupa Wyszehradzka nabiera na znaczeniu. Czy jakiś przedstawiciel państwa z Grupy Wyszehradzkiej otrzymał jakieś stanowisko? Bo ja tego nie widzę. PiS jako sukces przedstawia to, że nikt z Grupy Wyszehradzkiej nie otrzymał ważnego stanowiska, a Frans Timmermans najprawdopodobniej będzie nadal wiceszefem Komisji Europejskiej. To jest sukces rozumiany dużo bardziej "inaczej" niż ja jestem "sprawny inaczej", a osoby LGBT "kochają inaczej"..,

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież