Marcowe zmiany w dowodach osobistych

W marcu wchodzą w życie zmiany w przepisach dotyczących dowodów osobistych.

Od 4 marca pojawią się zupełnie nowe dowody osobiste wyposażone w warstwę elektroniczną. E-dowód nadal będzie plastikową kartą, ale wyposażoną w elektroniczny czip, na którym zostaną zapisane dane właściciela. 

Co ważne wdrożenie nowych e-dowodów wymaga technicznych prac serwisowych, w związku z czym w piątek 1 marca, po godzinie 11.30 nie będzie możliwości załatwienia w Urzędzie Miejskim w Obornikach spraw dotyczących dowodów osobistych (w tym złożenia wniosku, ani wydania już spersonalizowanego dowodu).

Do tej daty będzie można starać się o wydanie  starego dowodu osobistego, natomiast wnioski o nowe, elektroniczne dowody osobiste będzie można składać od 4 marca, co ważne później nie będzie możliwości spersonalizowania dowodu na bazie wniosku złożonego do 1 marca. W takiej sytuacji będziemy zmuszeni do uzupełnienia lub ponownego złożenia wniosku.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież