Radny M. Bogacz o konieczności inwestycji w Zawadach

Michał Bogacz popiera przebudowę mostu na Flincie, ale dostrzega też inny ważny problem.

Kilka dni temu informowaliśmy o wsparciu Powiatu Obornickiego przez Gminę Ryczywół. Pół miliona zostało przekazane na przebudowę mostu na Flincie. Część radnych nie poparła tej decyzji, gdyż uważali taką kwotę za zbyt dużą. Wcześniej mowa była bowiem o kwocie 300 tys. zł.

Radna Anna Nowicka wyjaśniła nam, że Powiat miał zarezerwowane na ten cel 0,5 mln zł. Gmina Ryczywół była zobowiązana dofinansować ten projekt taką samą kwotą. Przewodnicząca Rady Powiatu Obornickiego Renata Tomaszewska dodała, że ustalono jasne zasady dla wszystkich. Gminy mogą liczyć na współpracę z Powiatem jeśli inwestycje będą realizowane na zasadzie dzielenia się kosztami 50/50.

Do planowanej inwestycji odniósł się radny Michał Bogacz.

Jeżeli most na rzece Flincie rzeczywiście jest w złym stanie technicznym to jestem za jego jak najszybszą przebudową. Realizacja jednak tej inwestycji winna być poprzedzona przebudową skrzyżowania w miejscowości Zawady. Przeprowadzenie po raz kolejny objazdu przez tą miejscowość stwarza duże niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Miało to miejsce podczas przebudowy "suchodołu".

Radny też już przedłożył na sesji stosowny wniosek:

W dniu 31.01.2019r. na sesji Rady Powiatu złożyłem stosowny wniosek wraz z koncepcją techniczną (na zdjęciu). Mam nadzieję, że Władze Gminy Ryczywół i Powiatu Obornickiego porozumieją się co do finansowania jak i terminu realizacji tego zakresu dla dobra ogółu społeczeństwa.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież