fbpx

Kto będzie przewodniczącym w poszczególnych komisjach?

Nie powinno być wielkiego zaskoczenia przy obsadzie przewodniczących w komisjach przy Obornickiej Radzie Miejskiej.

Znaczna część radnych kadencji 2014-2018 pozostanie w Radzie Miejskiej. To oznacza, że nie powinno dojść do wielkich zmian wśród przewodniczących komisji.

Komisja Budżetu i Rozwoju Gospodarczego jest najmniej zagadkowa. Trudno sobie wyobrazić inny scenariusz niż Beatę Matelską, jako przewodniczącą. Podobnie mamy w Komisji Gospodarki Terenowej, Inwentaryzacji Mienia i Bezpieczeństwa Publicznego. Paweł Dreger pozostanie tam szefem.

Interesująco zapowiada się sprawa Komisji Oświaty i Spraw Społecznych. Nie będzie w niej już na pewno Waldemara Cyranka, a to oznacza, że pojawi się tutaj ktoś nowy. Wśród kandydatów na przewodniczącego należy wymienić Jarosława Paulusa, czy Edytę Mikołajczyk. Ta druga jest też kandydatką na szefową Komisji Rewizyjnej. Nie wiadomo, co będzie z Komisją Rolnictwa. Być może nie zostanie ona powołana, a jej zadania przejmie Komisja Gospodarki Terenowej. Jesli pozostanie może zostać jej przewodniczącym Adam Stańko. W nowej kadencji samorządu pojawi się komisja skarg, wniosków i petycji. Tu muszą znaleźć się przedstawiciele wszystkich komitetów. Kandydatką na przewodniczącą jest Renata Małyszek.