Powstał chodnik między Kiszewem i Bąblinem

Z Kiszewa do Bąblina można bezpiecznie przejść nowym chodnikiem.

W środę 17 października odbył się odbiór techniczny chodnika wzdłuż drogi powiatowej nr 1847P pomiędzy Kiszewem a Bąblinkiem, Zakres prac obejmował ułożenie 434 m chodnika wraz z wykonaniem zjazdów oraz 4 spustów odwadniających. Chodnik ma 2 m szerokości i jest dopuszczony do ruchu rowerowego.

W związku z wysoką skarpą w okolicy przepustu konieczne było wykonanie balustrady na długości 258 m, ponadto skarpa została umocniona kratą betonową, a okolica przepustu dodatkową barierą sprężystą. W ramach tego zadania wykonano także przystanek komunikacji gminnej w Bąblinku. W odbiorze uczestniczyli Starosta Adam Olejnik, Wicestarosta Andrzej Okpisz, radna Zofia Kotecka oraz dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Bogdan Jeran. Całość do zadania kosztowała 410.000 zł, z czego 50 % przekazała Gmina Oborniki. Realizacja tej inwestycji zapewniła większy poziom bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież