Na Alei Akacjowej w Obornikach będzie spowalniacz?

 Obornikach na Alei Akacjowej powstanie prawdopodobnie spowalniacz.

Gęsta zabudowa na obornickich Bielawach oznacza wielu spacerowiczów i rowerzystów. Na ulicach panuje jednak też duży ruch samochodowy. Mieszkańcy często zgłaszają swoje obawy o bezpieczeństwo. 

Na osiedlach panuje spory ruch pieszy, jak i samochodowy - mówi Paweł Dreger z Komisji Gospodarki Terenowej, Inwentaryzacji Mienia i Bezpieczeństwa Publicznego. Staramy się znaleźć najlepsze rozwiązania, które spełnią oczekiwania wszystkich uczestników ruchu. Oczywiście najważniejsze jednak jest bezpieczeństwo niezmotoryzowanych. Tak też podchodzimy do sprawy ewentualnego spowalniacza na Alei Akacjowej, o który wnioskuje radny Artur Wróblewski.

Sytuacja na tej ulicy jest specyficzna. Odległość między skrzyżowaniami jest zbyt mała, aby powstał tam próg zwalniący. Wydział Inwestycji z kierownikiem Przemysławem Mączyńskim skłania się, więc ku spowalniaczowi. 

Komisja Gospodarki Terenowej odniosła się pozytywnie do tematu Alei Akacjowej - przekazał nam informację radny Wróblewski. Czekamy jednak za decyzją o ostatecznym rozwiązaniu kwestii poprawy bezpieczeństwa.

wniosek Artur Wróblewski rm

 

Komentarze  

0 #1 Iwona 2018-10-05 22:05
cześć wszystkim myślę że te progi spowalniające przydałyby się również w innych miejscach , kolejnym miejscem do położenia takiego progu jest ul.Paderewskieg o na której często dochodzi do ostrej jazdy w dzień i w nocy po obu stronach ulicy a tym bardziej że ta ulica nie posiada chodników i w dodatku często jeżdżą nią rowerami dzieci i chodzą ludzie z psami. Pozdrawiam
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież