fbpx

Wandale zniszczyli tablice na ścieżce NW

Wandale zniszczyli tablicę informacyjną na ścieżce Nordic Walking w lasach opodal Kowanówka. Miało to miejsce prawdopodobnie po południu w sobotę 22.09.2018.

Ścieżka Nordic Walking w Kowanówku cieszy się sporym zainteresowaniem, dlatego liczymy na to, że być może ktoś z Państwa widział jegomości niszczących tablicę informacyjną zlokalizowaną „na zboczu”. Miejscu odpoczynku specjalnie przygotowanego dla użytkowników ścieżek.

Tablica nie przeszkadzała nikomu ponad 5 lat, niestety najprawdopodobniej w godzinach popołudniowych 22.09.2018 w uroczym miejscu nad Wełną zmieniło się to.

Sprawa zostanie zgłoszona również na policję. W przeszłości najczęściej niszczone było oznakowanie ścieżki, często też zaśmiecano ścieżkę i sam punkt widokowy, teraz przystąpiono do niszczenia znajdujących się tam urządzeń.

Apelujemy do naszych czytelników aby za każdym razem, gdy widzą taki akt wandalizmu robili zdjęcia, mogą one być bardzo pomocne w złapaniu wandali.

Ścieżki Nordic Walking wytyczone zostały staraniem Stowarzyszenia NW-Włóczykije przy pomocy Gminy Oborniki i Nadleśnictwa Oborniki. Tym bardziej przykre jest gdy niszczone jest coś co stworzyli ludzie z myślą o innych … tak wygląda wdzięczność ☹.

tablica 3

tablica 2