fbpx

Seniorzy spotkali się w Kiszewie

W minioną niedzielę, 26 sierpnia w Stobnicy w Stobnicy odbyło się kolejne VI Parafialne Spotkanie Seniorów mieszkańców parafii Kiszewo.

 

Organizatorami uroczystości byli: inicjatorka i pomysłodawczyni spotkań radna Renata Małyszek, ks. Proboszcz Jan Tetzlaff i Burmistrz Obornik Tomasz Szrama. Ogrom pracy w przygotowanie uroczystości włożyli współpracujący z Renatą Małyszek sołtysi pobliskich miejscowości Maria Sahan, Katarzyna Tomaszewska i Stanisław Pakuła. Nad tym, aby niczego nie zabrakło na stołach czuwały panie Małgosia Madaj, Iwona Sahan, Asia Sahan, Joanna Kalupa, Barbara Pakuła, Danuta Adamek, Maria Frąckowiak i Dorota Polcyn.

O godz.14:oo rozpoczęła się msza św. w intencji seniorów, którą odprawił ks. proboszcz Jan Tetzlaff. O oprawę muzyczną spotkania zadbali: zespół Rożnowianie i pan Krzysztof Warguła, który grał na akordeonie i saksofonie. Ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na sali czekały na Seniorów smaczne potrawy. Dużą atrakcją był ogromny tort który przywiózł Burmistrz i osobiście pokroił, a potem wraz z księdzem Janem i pozostałymi organizatorami poczęstował nim uczestników spotkania. 

Spotkanie odbywało się w radosnej i przyjemnej atmosferze. Wśród uczestników było wielu 80 i 90 latków, którzy na co dzień spędzają czas w swoich domach w otoczeniu najbliższych, a takie uroczystości jak ta, są dla nich jedyną okazją do spotkań ze znajomymi sprzed lat i to w tak licznej grupie.