Mogą ruszać prace przy obwodnicy po torach wronieckich (film)

Po wielu miesiącach oczekiwań mogą ruszyć prace przy budowie obwodnicy Obornik po torach wronieckich.

Prace przy tzw. małej obwodnicy Obornik, nazywanej też średnicówką, miały rozpocząć się już wiosną br. Mowa była często o maju. Tak się nie stało. Zmiany w projektach, dodatkowe wymagania wojewody spowodowały, że dzień rozpoczęcia się inwestycji odwlekał się. To jednak już historia. Spółka Skanska może rozpocząć prace. Powiadomił o tym na swojej stronie Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Jego treść poniżej:

7 sierpnia 2018 roku Wojewoda Wielkopolski wydał długo oczekiwaną decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy obwodnicy Obornik w ciągu drogi wojewódzkiej 178 na odcinku od ronda na drodze nr 178 do drogi krajowej nr 11.

Choć nadal trwa procedowanie wniosku o decyzję ZRID w zakresie budowy samego ronda na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 11, wydanie pierwszego zezwolenia pozwoli już na rozpoczęcie robót.

W ramach inwestycji realizowanej przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w systemie „zaprojektuj i wybuduj” powstanie obwodnica o długości 1,2 km. Zakres robót obejmie m.in. budowę mostu na rzece Wełna, wiaduktu nad ulicą Staszica i rond na skrzyżowaniach z drogą wojewódzką nr 178 i ul. Kubiaka oraz z drogą krajową nr 11.

Wartość zadania wynosi 14,4 mln zł, z czego 12,2 mln zł stanowi dofinansowanie Unii Europejskiej przyznane w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Wykonawcą jest firma SKANSKA.

My ze swojej strony szukaliśmy też odpowiedzi na pytanie "kiedy" m.in. w Poznaniu u posła Bartłomieja Wróblewskiego. Szczegóły w poniższym materiale filmowym.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież