fbpx

Wystawka w gminie Oborniki

Tak zwane wystawki należą do pozytywnych zmian wynikających z wprowadzonych kilka lat temu regulacji gospodarowania odpadami, pod jednym jednak warunkiem - odpady są odbierane!

Odbiór odpadów problemowych, czyli zwyczajowo nazywana "wystawka", bez podania żadnych przyczyn mieszkańcom części gminy Oborniki nie dochodzi do skutku. GOAP przyjmuje reklamacje, a właściwie ogranicza się tylko i wyłącznie do ich zbierania. Firma obsługująca Oborniki nie przekazała nikomu żadnej informacji o obiektywnych problemach i przesunięciu terminu odbioru odpadów.

Niestety pozostaje tylko droga składania reklamacji w GOAP, do czego zachęcamy - tel. 61 624 22 22. Kolejnym absurdem jest to, że na reakcję wykonawca usługi ma aż 5 dni. Temat już był wielokrotnie testowany przez naszych czytelników, efektem takich zgłoszeń czasami było przelegiwania odpadów do 3 tygodni!

W roku wyborczym szczególnie zachęcamy radnych czy kandydatów na radnych do aktywności.

Szczegółowa informacja na temat odbioru odpadów problemowych dostępna jest na stronie GOAP http://www.goap.org.pl/wp-content/uploads/2013/02/odpady-problemowe-w-2018-r.-informacja-na-stron%C4%99-internetow%C4%85.pdf .

Ps. Grafika załączona do niniejszego wpisu to zrzut ekranowy z harmonogramu opublikowanego na stronie firmy Remondis.