Oborniki w Związku Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych

Oborniki w Związku Zintegrowanych Inwestycji TerytorialnychGmina Oborniki dołączy do Związku Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach funkcjonalnego Miasta Poznania. Ten trudny do zrozumienia urzędowy język nie posiada niestety odpowiednika w potocznej mowie. Co kryje się pod tą urzędniczą nomenklaturą?

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne w skrócie ZIT to, jak podaje Urząd Marszałkowski, “nowe narzędzie , za pomocą którego realizowane będą strategie terytorialne, dotyczące głównie zintegrowanych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich”.

Koncepcje rozwoju realizowane są w ramach perspektywy unijnej 2014+. W związku z zaliczeniem obszaru gminy Oborniki do Aglomeracji Poznańskiej, znalazła się ona automatycznie w zasięgu oddziaływania Związku ZIT, do którego zaliczane są również obszary gmin: Poznań, Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Krotoszyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Szamotuły, Śrem i Tarnowo Podgórne.

Wspominane gminy w najbliższym czasie muszą złożyć dobrowolną deklarację chęci udziału w ZIT.W kolejnym kroku gminy muszą wspólnie ustalić swoją reprezentację oraz wskazać najważniejsze przedsięwzięcia oraz obszary inwestycji.

W nowej perspektywie unijnej znajduje się szereg obszarów, które mogą być wykorzystane przez tworzony ZIT, sytuacja ta promuje duże projekty, daje to ogromną szansę dla dobrze zorganizowanych związków międzygminnych. Jest to kolejna szansa dla Obornik na większą integrację z Aglomeracją Poznańska oraz oraz na rozwój infrastruktury.

zasięg Związku Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych

Dodaj komentarz

Zasady:
Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: dres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież