Przejdź do głównej treści

 Prawie 100 ton piasku, czyli… Żwirki wracają do gry!

| Łukasz | Lokalne

Choć to dopiero połowa maja, ekipa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach nie czeka na pierwsze upały i już szykuje Żwirki na sezon letni!

W tym tygodniu na teren kąpieliska dotarło aż 100 ton świeżutkiego piasku, który trafi na plażę, by:
- Oborniczanie mogli wygodnie się plażować,
- Dzieci miały z czego budować zamki, forty i inne piaskowe cuda,
- A wszyscy mogli poczuć klimat wakacji bliżej niż myślą! 

Do piątku piasek zostanie rozplanowany przez ekipę PWiK, która z tej okazji… przetestuje nową koparkę, o którą właśnie wzbogaciła się spółka. Nowy sprzęt = nowe możliwości! 

Start sezonu będzie mocny!!

Już w niedzielę 29 maja na Żwirkach ponownie zagości TRIATHLON, a więc emocje, sport i kibicowanie – jak zawsze na najwyższym poziomie!

Jedynym zmartwieniem pozostaje poziom wody – jak mówi prezes PWiK Krzysztof Nowacki:
"Ubiegły rok był bardzo suchy, a poziom wód gruntowych nadal jest niższy niż zwykle. Trzymamy kciuki za więcej opadów!"

A jak lato, to i… lody, gofry i coś zimnego – jak co roku PWiK uruchomi punkt gastronomiczny, by każdy mógł się ochłodzić po plażowych harcach.

W lipcu na Żwirkach ponownie zawita RUTNICKI CUP, bo – jak potwierdza prezes Nowacki – wstępne ustalenia z posłem Jakubem Rutnickim zapadły już 12 maja.

Oborniki szykują się na lato, a my – nie możemy się doczekać!
Do zobaczenia na Żwirkach – z piaskiem pod stopami i uśmiechem na twarzy!

Powiedziałem pani Staroście, że nikt nie będzie decydował o tym, kogo zapraszam do Urzędu Miejskiego i z kim prowadzę rozmowy dotyczące spraw ważnych dla mieszkańców - to komentarz Burmistrza Rogoźna Łukasza Zaranka do ustaleń naszej Redakcji.
Błażej Pacholski otrzymał tytuł "Zasłużonego dla Ocieszyna".
W najbliższych dniach ruszy pierwszy etap modernizacji Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie. Powiat podpisał umowę z firmą MOBIN na 605 tys. zł. Prace obejmą zachodnią część parteru i mają potrwać do końca października.
Starosta Obornicka opublikowała 10.08.2026 r. oświadczenie dotyczące sporu wokół inwestycji drogowych w powiecie. Poinformowała o wniosku o uchylenie głosowań Zarządu Powiatu z 28 lipca i ponownym wskazaniu zadań do dofinansowania.
Na wszystkich pięciu kąpieliskach w powiecie obornickim woda jest przydatna do kąpieli. Na Jeziorze Rogozińskim ratownicy WOPR prowadzą dodatkowe patrole wspólnie z policją z powodu dużego ruchu na wodzie.
We wtorek 5 sierpnia burmistrz Rogoźna przyjechał do Ryczywołu. Powód: obie gminy chcą uzgodnić wspólne stanowisko wobec władz powiatu. Jest jasne, że dotychczasowa współpraca im nie odpowiada. Pada też pomysł, który mógłby przemeblować układ sił w powiecie – podział na trzy okręgi wyborcze zamiast…
Cisza trwała kilka dni. W końcu w sprawie drogi do Studzieńca odezwały się władze powiatu. Najpierw starosta Zofia Kotecka wyjaśniła sprawę w wywiadzie dla portalu oborniki.naszemiasto.pl, a wkrótce potem na swoim profilu głos zabrała członkini Zarządu Powiatu Katarzyna Woźniak.