Przejdź do głównej treści

Rogoźno. Na OSiR ma powstać sztuczne boisko!

| Łukasz | Lokalne

Gmina Rogoźno zamierza rozbudować ofertę Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tym razem planuje budowę sztucznego boiska.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rogoźnie to w chwili obecnej przede wszystkim piękna plaża, a przy niej hotel z restauracją. Stopniowo władze Rogoźna i kierownictwo OSiR rozbudowują ofertę ośrodka. Szczególnie miejsce upodobali sobie kajakarze i wioślarze. Dostępna jest siłownia, a także sauna. Na chętnych czekają sale, na których można organizować imprezy firmowe, czy rodzinne. 

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Rogoźnie radny Zbigniew Chudzicki wnioskował o rozbudowę oferty sportowej gminy.

Bardzo się cieszę, że zgłoszone przez mnie inwestycje Budowa hali widowiskowo - sportowej w Rogoźnie oraz przebudowa boiska OSiR na sztuczną nawierzchnię trawiastą znalazły uznanie Burmistrza Romana Szuberskiego i Rady Miejskiej i zostaną zgłoszone do Programu Polski Ład. Hala jest jedną z najbardziej potrzebnych i wyczekiwanych inwestycji sportowych w Gminie. Szkoły Gminne nie mają funkcjonalnych sal gimnastycznych, a stowarzyszenia, organizacje czy kluby muszą trenować w trudnych warunkach i małych salkach. Natomiast boisko w OSiR wzbogaci ofertę ośrodka i ograniczy koszty utrzymania płyty.

Najbardziej realna w najbliższej przyszłości wydaje się budowe sztucznego boiska. Jego koszt może wynieść ok. 1 mln zł. Otrzymanie dofinansowania zapewne przyspieszy proces jego budowy, na co liczą przede wszystkim rogozińskie akademie piłkarskie. 

Fot. Boisko na OSIR w Rogoźnie, sierpień 2022.

W dniu 8 grudnia 2025 roku w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach odbyło się spotkanie Lokalnego Partnerstwa ds. wody w powiecie obornickim, organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.
W czwartek 11 grudnia prezes  PWiK Oborniki – Krzysztof Nowacki podpisał w Warszawie umowę z Prezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – Robertem Gajdą, przy udziale Roberta Markiewicza, Dyrektora Departamentu Adaptacji do Zmian Klimatu.
Reprezentantki LGD Kraina Trzech Rzek wzięły udział w szkoleniu dla Ośrodków Działaj Lokalnie w Warszawie.
W powiecie obornickim wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli w tym roku do 14 rodzin. Za każdą z nich stoi inny zupełnie inna historia, ale jedno pozostaje wspólne: ogromna potrzeba wsparcia. To pomoc, która nie tylko spełnia materialne potrzeby, ale daje coś więcej - wiarę w dobro.
6 grudnia w Warszawie odbyło się uroczyste zebranie Zarządu Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, podczas którego wyróżniono organizatorów najważniejszych imprez sezonu oraz medalistów międzynarodowych zawodów.
8 grudnia 2025 roku dokonano odbioru prac remontowych na drodze gminnej Tłukawy–Igrzyna. To kolejny krok w poprawie bezpieczeństwa i komfortu poruszania się mieszkańców naszej gminy - informuje ryczywol.pl
Rogozińscy urzędnicy zareagowali na wchodzenie na teren ronda, gdzie wiele osób robi sobie zdjęcia z bombką.