Przejdź do głównej treści

Oborniki. OOK z dofinasowaniem w ramach programu "Działaj Lokalnie".

| MP | Lokalne
foto: LGD Kraina Trzech Rzek
foto: LGD Kraina Trzech Rzek

Obornicki Ośrodek Kultury pozyskał fundusze w ramach grantu z programu Działaj Lokalnie na przeprowadzenie interesujących warsztatów i zajęć.

Program „Działaj Lokalnie” przeznaczony jest dla organizacji, grup nieformalnych działających na terenie miejscowości liczących do 20 tysięcy mieszkańców. Można się starać o grant w kwocie do 6 000 zł.

OOK pozyskaną kwotę 6 000 zł przeznaczy na:

  1. Warsztaty wikliniarskie /wyrabianie wiklinowych koszyków z kolorowymi kwiatami z bibuły/ - czerwiec
  2. Warsztaty malarstwa ludowego /ukraińska petrykiwka i polskie malarstwo ludowe/ - czerwiec
  3. Warsztaty gliniarskie / wyrabianie misek glinianych i ozdabianie ich wzorami regionalnymi z Polski i Ukrainy/ - lipiec
  4. 5 - dniowa półkolonia dla dzieci o tematyce słowiańskiej, podczas której dzieci zapoznają się z najwcześniejszymi czasami istnienia swoich państw, wezmą udział w zabawach plebejskich, spotkają się z archeologami, historykami, wykonają zabawki słowiańskie, zapoznają się z kuchnią zamierzchłych czasów. Podczas wieczornego ogniska poznają legendy swoich krajów - sierpień
  5. Warsztaty hafciarskie / szycie torb z motywami słowiańskimi - zapoznanie z symbolami dawnych Słowian/ - sierpień/wrzesień
  6. Stworzenie wernisażu-wystawy z wytworami uczestników warsztatów, na która zaproszeni zostaną osoby ważne dla twórców dzieł /rodzinami/- wrzesień. Wystawę będzie można obejrzeć przez dwa tygodnie.

 Ze strony OOK umowę podpisywał Adam Krasicki oraz Jadwiga Majchrzak-Zagrodnik.

źródło i foto: LGD Kraina Trzech Rzek

W gminie Oborniki stanęły pojemniki na odzież i tekstylia używane. Mieszkańcy mogą korzystać z 26 punktów, które obsługuje firma Wtórpol. Od 2025 r. tekstylia trzeba zbierać selektywnie.
Stare konstrukcje skateparku w Obornikach nie zostały należycie zabezpieczone. Rozpadające się elementy z wystającymi gwoździami stanowiły w weekend ogromne niebezpieczeństwo dla dzieci i młodzieży.
Po raz 14 obradowała Obornicka Rada Seniorów obecnej kadencji. Wśród omawianych tematów pojawił się Dzień Profilaktyki Zdrowia "GO po zdrowie!".
Bogdanowo zaprasza mieszkańców na Dzień Bogdanowa połączony z Dniem Dziecka. W sobotę 13.06.2026 r. na uczestników czekają koncerty, występy lokalnych artystów, atrakcje dla najmłodszych oraz niespodzianka muzyczna w postaci występu DJ Gooto.
Przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Kowanowskiej w Obornikach zostanie zamknięty od 10 do 29 czerwca 2026 r. Utrudnienia mają związek z budową drugiego toru kolejowego realizowaną na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Przejazd kolejowy przy cmentarzu w Parkowie pozostanie zamknięty dłużej niż planowano, dlatego autobusy linii 31 i 32 nadal kursują zmienionymi trasami. Pasażerowie muszą liczyć się także z możliwymi opóźnieniami.
W Poznaniu podpisano 6.06.2026 r. porozumienie dotyczące utworzenia Wioślarskiego Centrum Treningowo-Szkoleniowego WCTS ROGOŹNO. To jedna z najważniejszych informacji dla lokalnego sportu w ostatnich latach i szansa na dalszy rozwój wioślarstwa nad Jeziorem Rogozińskim.