Przejdź do głównej treści

Na stadionie w Rogoźnie ma powstać sztuczne boisko

| Łukasz | Lokalne

W Rogoźnie ma powstać kolejne boisko ze sztuczną nawierzchnią.

W gminie Rogoźno w ostatnich latach realizowane są liczne inwestycje drogowe. Nowe jezdnie, chodniki, czy oświetlenie pojawiło się na ulicach miasta, ale także na wsiach. Władze tej gminy starają się nie zapominać o sporcie i rekreacji. Wiele wskazuje na to, że rogoźnianie doczekają się wkrótce nowego boiska sportowego.

W ostatnim czasie stadion RKS Wełna Rogoźno odwiedził burmistrz Roman Szuberski. Towarzyszyła mu m.in. kierownik promocji Renata Tomaszewska. Z prezesem RKS Wełna Rogoźno Mirosławem Pokorzyńskim dyskutowano o potrzebie rozbudowy bazy sportowej. Wiele wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości stadion wzbogaci się o dodatkowe boisko treningowe. Będzie ono posiadało sztuczną nawierzchnią i będzie uzuepłnieniem dla głównej płyty.

Obiekt przy ul. Seminarialnej w Rogoźnie jest oblegany przez szkółki. Oprócz RKS Wełna Rogoźno swoje zajęcia prowadzi Lech Poznań Football Academy oraz Akademia Piłkarska Reissa. Kolejne boisko ułatwi dostęp do całorocznych obiektów.

Wiosna w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania Kraina Trzech Rzek upływa pod znakiem intensywnej pracy, inspirujących spotkań i przygotowań do kolejnych projektów wspierających lokalne społeczności.
W sobotę, 20.06.2026 r., Muzeum Młynarstwa w Jaraczu zaprasza na Dzień Młynów. Od 10:00 do 16:00 na mieszkańców czekają warsztaty, pokaz wypieku chleba, animacje, Rajd Trzech Młynów i bezpłatne zwiedzanie obiektów.
Dni Obornik 2026 rozpoczną się w sobotę, 20.06.2026 r. Mieszkańcy spotkają się na stadionie przy ul. Objezierskiej, targowisku miejskim i Obornickiej Marinie.
GPR OSP Uścikowo organizuje 20–21.06.2026 r. warsztaty „Zapach – Jak? Gdzie? Dlaczego?”. Uczestnicy będą pracować z psami w budynkach, pustostanach i terenie leśnym. Zapisy są już otwarte.
W gminie Oborniki stanęły pojemniki na odzież i tekstylia używane. Mieszkańcy mogą korzystać z 26 punktów, które obsługuje firma Wtórpol. Od 2025 r. tekstylia trzeba zbierać selektywnie.
Stare konstrukcje skateparku w Obornikach nie zostały należycie zabezpieczone. Rozpadające się elementy z wystającymi gwoździami stanowiły w weekend ogromne niebezpieczeństwo dla dzieci i młodzieży.
Po raz 14 obradowała Obornicka Rada Seniorów obecnej kadencji. Wśród omawianych tematów pojawił się Dzień Profilaktyki Zdrowia "GO po zdrowie!".