Przejdź do głównej treści

Obornicki Strajk Po Wybór już o 19:00

| eoborniki.pl, strajk po wybór | Lokalne

Po niedzielnym proteście w Rogoźnie kobiety będą spacerowały ulicami Obornik.

Dnia 22.10.2020r. Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok na kobiety. Skazał tym samym na cierpienie tysiące osób w Polsce. PiS rękoma Trybunału ograniczył prawo aborcyjne, które już i tak jest najbardziej restrykcyjne w Europie.

Od teraz płody skrajnie zdeformowane, bez szans na jakiekolwiek życie, zmuszone są do śmierci w mękach na oczach rodziców. Kobiety będą zmuszone rodzić istoty, które nie przeżyją nawet kilku dni. Nie godzimy się aby rząd w tak bestialski sposób, decydował o życiu obywateli. Nie godzimy się aby ktokolwiek krzywdził nas, odbierając nam nasze prawa. Mamy dość! - czytamy na specjalnie utworzonym wydarzeniu na facebook-u.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 19:00 na obornickim Rynku:

Nie pozwólmy aby ten wyrok, zapoczątkował kolejne krwawe decyzje. Już dziś politycy prawicy mówią o zakazie aborcji z powodu gwałtu, czy o zakazie badań prenatalnych. Nie dopuśćmy do tego!

Już 26.10.2020r. o godzinie 19:00 na Rynku w Obornikach rozpoczniemy czarny spacer. Spacer po prawa kobiet, które odebrali nam fundamentaliści. Zapalimy również znicze na rynku.

Ze względu na sytuację pandemiczną nie jest to zgromadzenie, a indywidualny spacer każdego z obywateli z osobna. Zachowaj dystans i przyjdź w maseczce.

Weź ze sobą:
- parasolkę
- znicze
- banery
- dokumenty tożsamości.

Widzimy się na spacerze!

Więcej informacji tutaj

To jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w gminie Oborniki. 10.04.2026 r. w Centrum Rekreacji Oborniki odbędzie się IV Kongres Firm. W programie: AI w biznesie, marketing, przywództwo i networking.
27.02.2026 r. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach gościła Wicewojewodę Wielkopolską Karolinę Fabiś-Szulc. Rozmowy dotyczyły realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej oraz planów na 2026 rok.
Zarząd Powiatu Obornickiego 26.02.2026 r. ogłosił otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w 2026 roku. Organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o dotacje m.in. na edukację, kulturę, sport, turystykę i wypoczynek dzieci i młodzieży.
Gmina Oborniki otrzyma ponad 11 mln zł na zwiększenie konkurencyjności komunikacyjnej. Środki na inwestycje samorząd pozyska z Metropolii Poznań.
Kilka tygodni temu w rozmowie z naszą redakcją Burmistrz Obornik zapowiadał nową lokalizację dla „Bajki”. Dziś są konkrety. Gmina przedstawiła koncepcję nowego obiektu przy fontannie w centrum Obornik.
Powiat obornicki oraz gminy Oborniki i Rogoźno otrzymają dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2026 rok. Łącznie to ponad 6,7 mln zł wsparcia na trzy inwestycje drogowe.
Na skrzyżowaniu ulic czarnkowski i Rudki w Obornikach powstanie lewoskręt. Inwestycja Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich zapewni zwiększenie bezpieczeństwa w tej części miasta.