fbpx

Tłumy na proteście w Rogoźnie przeciwko zmianom w ustawie o aborcji.

W Rogoźnie odbył się protest przeciwko zmianom w ustawie aborcyjnej. Trudno oszacować ile osób w nim uczestniczyło.

Ogłoszony w ciągu dnia w mediach społecznościowych protest zgromadził w Rogoźnie kilkaset osób, trudno ocenić dokładnie ile osób, według niektórych uczestników w szczytowym momencie było tam około 1000 protestujących.

Protest prowadzony był w formie spacerowania po ulicach Rogoźna. Rozpoczął się na Placu Marcinkowskiego, następnie „spacerujący” rozeszli się po mieście powodując spore utrudnienia w ruchu. W krótkiej chwili zablokowane było całe centrum Rogoźna. Tak jak w całej Polsce, w proteście ulicznym uczestniczyło bardzo dużo młodych osób. Oprócz spacerowiczów aktywnie protestowali również kierowcy.

Spontaniczny protest okazał się jedną z największych demonstracji jaka odbyła się w Rogoźnie, tym bardziej, że nie była ona zaplanowanym działaniem. 

Według naszych informacji, na tę chwilę, cały protest odbywał się spokojnie i nie doszło do żadnych niebezpiecznych sytuacji. Nie mamy jednoznacznej informacji ile osób postanowiło w niedzielny wieczór pokazać swój sprzeciw wobec zmianom ustawy antyaborcyjnej, jednak frekwencja zaskoczyła na pewno wszystkich.

Na jutro zapowiedziany został podobny protest w Obornikach, widząc dzisiejszą frekwencję jutro może być jeszcze więcej ludzi. Uczulamy wszystkich protestujących aby zachowywali dystans społeczny i wyposażyli się w maseczki.

 

Więcej zdjęć oraz fimy zamieszczono również na naszym profilu społecznościowym -> https://www.facebook.com/eoborniki