Przejdź do głównej treści

Uczcili 740-lecie Rogoźna na rowerach (foto)

| rogozno.pl | Lokalne

Leszek Kaźmierczak, Krzysztof Naskręt i Marcin Kosicki przejechali 740 km. aby uczcić 740-lecie Rogoźna oraz zasilić konto na leczenie i rehabilitację Kubusia.

 

Nad wszystkim czuwała żona Pana Leszka Pani Magdalena Kaźmierczak. Cykliści wystartowali w sobotę o godz. 8.00 spod Urzędu Miejskiego w Rogoźnie. Na starcie, wraz z członkami rodzin, kibicowali im Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Obornickiego Renata Tomaszewska. Po przejechaniu wyznaczonej trasy, w niedzielę przed siedzibą UM pojawiła się większa grupa rowerzystów, bowiem na końcowej trasie do sobotniej trójki dołączyli inni fani 2 kółek. Powitały ich syreny Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogoźnie oraz liczna grupa kibiców z burmistrzem, radnymi oraz członkami rodzin uczestników rajdu.

Burmistrz podziękował realizatorom tej szlachetnej i promującej jubileusz miasta akcji, wręczył im upominki i zachęcił do współpracy nad kolejnym pomysłem promującym zdrowy styl życia.

Źródło: rogozno.pl

Na drodze gminnej nr 272514P w Gościejewie wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.
Krzysztof Paszyk został wybrany Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wyboru dokonali uczestnicy Zjazdu w Poznaniu.
Od 1 października rozpoczęła swoją działalność firma KOMSPORT Sp. z o.o. w Rogoźnie. Przejęła ona zadania realizowane dotychczas przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Rogoźnianie mogą jeszcze przez tydzień głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego. Wyniki poznamy 21 października.
Urząd Miejski w Obornikach ogłosił rozpoczęcie głosowania nad projektami biorącymi udział w Budżecie Obywatelskim. 
Za tydzień rozpoczyna się remont mostu na rzece Wełnie w miejscowości Wełna. Przeprawa na czas prowadzonych prac zostanie wyłączona z ruchu!
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny informuje, że woda w ryczywolskim wodociągu nadaje się do celów spożywczych i gospodarczych.