fbpx

Wójt H. Szrama w Lipie: Nie zrobimy wszystkiego od razu

Wójt Henryk Szrama apelował w Lipie o cierpliwość i zrozumienie.

Rok 2019 był niezwykle udany dla Sołectwa. Skanalizowano kolejną jego część, a w świetlicy wiejskiej wykonano m.in. termomodernizację. Wykonane inwestycje kosztowały ok 2, 5 mln zł. Nie dziwi fakt, że w Lipie oczekują kolejnych działań.
Potrzeb jednak jest wiele. OSP ma najstarszy w Powiecie Obornickim wóz strażacki. Do tego piłkarze LKS czekają od lat na szatnię. Wjazd do miejscowości wymaga także poprawy. Droga musi zostać przebudowana.


Wójt Henryk Szrama prosił mieszkańćów na zebraniu o zrozumienie: Nie zrobimy wszystkiego od razu. Lipa otrzymała w ostatnim roku inwestycje o wartości 2.5 mln zł. Inne wsie też mają swoje potrzeby. Nie oznacza to jednak, że zapomnimy teraz o was.


W tym roku wóz strażacki otrzyma OSP Ryczywół. Warunkiem jednak jest otrzymanie dofinansowania. Ochotnicza Straż Pożarna w Lipie ma dostać w 2020 roku hydrauliczny sprzęt ratowniczy. Nowy samochód wójt Szrama chciałby zakupić do Lipy do końca obecnej kadencji. W tym roku władze Gminy Ryczywół chciałbyby rozwiązać sprawę szatni dla lipskich piłkarzy. Na drogę w Lipie z nowym oświetlenem i ścieżką rowerową wzdłuż niej będzie trzeba czekać do momentu uzyskania dofinansowania.