OSP Ryczywół otrzyma nowy wóz strażacki

Ochornicy z Ryczywołu otrzymają nowy wóz strażacki.

We wtorek 11 lutego w świetlicy wiejskiej w Lipie odbyło się zebranie. Swoją osobą zaszczycili je m.in. Wójt Gminy Ryczywół Henryk Szrama, Przewodniczący Rady Gminy Ryczywół Łukasz Krzyśko oraz radny Marian Głów. Byli też radni Szymon Chmielewski i Barbara Boch z Lipy, a nad porządkiem spotkania czuwała sołtys Alicja Seredyńska.

Głównym tematem dyskusji był wóz strażacki dla OSP Lipa. Mieszkańcy wsi podkreślali, że mają najstarszy samochód w całym powiecie. Lipski STAR to rocznik 1980. Patrząc przez pryzmat ilości zdarzeń w okolicy sołectwa zmiana na nowy jest bezwzględnie uzasadniona. Lipscy ochotnicy muszą jednak uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości. Wójt Ryczywołu zapewnił mieszkańców, że do końca swej kadencji zrobi wiele, aby OSP doczekała się nowego samochodu. W najbliższym czasie do Lipy ma trafić sprzęt hydrauliczny. Jego pozyskanie ma współfinansować Gmina Ryczywół.

Rada Gminy Ryczywół podjęła w środę 12 lutego decyzję o zakupie wozu strażackiego dla OSP Ryczywół. Samochód ma trafić do jednostki jeszcze w 2020 roku. Przewiduje się, że do OSP Lipa zostanie zakupiony w latach 2022-2023.

Fot. Zebranie wiejskie w Lipie 11.02.2020

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież