Co z Terenowym Biurem Paszportowym w Obornikach?

Dla Starosty Obornickiego Zofii Koteckiej sprawa utworzenia Terenowego Biura Paszportowego była jedną z priorytetowych. Na jego otwarcie musimy jeszcze poczekać.

Mieszkańcy Powiatu Obornickiego muszą nadal korzystać z biur paszportowych w Szmotułach, czy Poznaniu. Takiej możliwości nie ma jeszcze w Obornikach. Samo Starostwo Powiatowe jest skłonne podjąć współprace natychmiast, ale nie jet to takie proste.

Przede wszystkim utworzenie biura zostało w sposób naturalny wyhamowany przez wybory parlamentarne. Trudno było romawiać w tym okresie o konkretach, kiedy cała uwaga skupiana była na tym wydarzeniu. Same wybory dodatkowo przyniosły spore zmiany. Wojewodą nie jest już Zbigniew Hoffmann. Nie wiadomo kto będzie Wojewodą Wielkopolskim, a kto jego Zastępcą. Nawet politycy związani z partią rządzącą mówią, że nie ma w tej chwili większego sensu rozmawiać w tej sprawie. Szkoda czasu. Warto poczekać na wybór reprezentantów rządu w terenie. 

Pani starosta Kotecka mówi, że urząd ma zaplecze techniczne, aby biuro paszportowe mogło tutaj powstać. Jej zastępca Waldemar Cyranek potwierdził również, że dodatkowo zapewnią pracownika do obsługi. To ważne czynniki, ale nawet gdyby była pozytywna opinia wojewody i podpis ministra miały miejsce dziś to uruchomienie biura odbyłoby się za około 6 miesięcy. Takie są wymagania i procedury.

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież