Odbudowali zakrystię w kościele ewangelickim

Zakrystia przy kościele ewangelickim w Ryczywole została wyremontowana.

W dniu 2 października br. nastąpił odbiór inwestycji pn. „Odbudowa zakrystii w kościele ewangelickim w Ryczywole”, której wartość wyniosła 90 000 zł. Wykonawcą prac był Marcin Chmielewski, prowadzący działalność gospodarcza pod nazwą P.W.N. Projektowanie Wykonawstwo Nadzory Marcin Chmielewski. Prace związane z odbudową zakrystii były konieczne z uwagi na fakt, iż zgodnie z programem prac konserwatorsko-restauratorskich autorstwa Ewy Budzyńskiej zakrystia stanowiła najbardziej zniszczony fragment zabytku, który należało zabezpieczyć przed dalszym zniszczeniem. 

Przedmiot inwestycji obejmował w szczególności: naprawę/odbudowę murów, ścian zewnętrznych zakrystii, odbudowę brakującego dachu zakrystii, tynkowanie, malowanie ścian zakrystii, odtworzenie stolarki okiennej oraz drzwiowej, renowację posadzki. Złożony we wrześniu ubiegłego roku do Zarządu Powiatu Obornickiego wniosek o dofinansowanie został rozpatrzony pozytywnie, dzięki czemu Gmina Ryczywół otrzymała w roku bieżącym dotację w wysokości 20 000 zł na w/w zadanie.

kosciol ewangelicki

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież