Wyróżnienie dla rolnika z Wymysłowa

Karol Kowalski z Wymysłowa otrzymał wyróżnienie od Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie to od lat niekwestionowany lider rodzimego mleczarstwa oraz jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie.  Produkty Mlekpolu powstają w 12 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych w: Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach. Pod koniec grudnia ubiegłego roku Spółdzielnia  przekroczyła rekordową ilość 1 miliarda 800 milionów litrów mleka skupionego i przerobionego w ciągu 12 miesięcy. Ten wynik Mlekpol osiągnął, pozyskując mleko wyłącznie z własnej bazy skupowej. To blisko 5 milionów litrów mleka dziennie.

27 czerwca w Grajewie odbyło się Zebranie Przedstawicieli Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol. Zebranie zgromadziło delegatów, którzy reprezentują 9 500 członków Spółdzielni. W zebraniu uczestniczyli także członkowie Rady Nadzorczej, Zarząd Spółdzielni, media oraz zaproszeni goście. Zebranie Przedstawicieli było okazja do uhonorowania członków spółdzielni statuetką „Kryształowej krowy”. Za 2018 rok wyróżnionych zostało 20 producentów mleka.  Z powiatu obornickiego w województwie Wielkopolskim, to wyróżnienie i statuetkę kryształowej krowy odebrał Pan Karol Kowalski. 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież