Dary Niemieckiego Czerwonego Krzyża z Luchow-Dannenberg!

Do Rogoźna dotarła kolejna partia środków pomocniczych z Luchow-Dannenberg.

W piątkowy poranek 21. czerwca przybył do Rogoźna transport środków pomocniczych z Luchow-Dannenberg zorganizowany przez Niemiecki Czerwony Krzyż z partnerskiego powiatu w Dolnej Saksonii.

Matthias Lippe i Michael Rost po załadunku darów w czwartkowy wieczór wyruszyli do Rogoźna, gdzie na prośbę Prezes Zarządu Regionalnego PCK Urszuli Bak, dzięki zaangażowaniu, uprzejmości i otwartości Burmistrza Rogoźna Romana Szuberskiego zabezpieczono odpowiednie pomieszczenia magazynowe i wolontariuszy do rozładunku darów. Gości z DRK powitał w Rogoźnie burmistrz Szuberski i wiceprezes ZR PCK - Mirosława Niemier. Sprawnie i szybko rozładowano dary: chodziki, balkoniki, wózki inwalidzkie, części zapasowe do tego sprzętu, odzież i zabawki. Gospodarze zaprosili gości na śniadanie.
 
Matthias Lippe, w towarzystwie burmistrza Romana Szuberskiego odwiedził też otwarty niedawno Środowiskowy Dom Samopomocy. Gość z Niemiec wziął też udział w uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Obornikach, podkreślając, że współpraca PCK i DRK trwa już ponad 11 lat. 

W sobotnie przedpołudnie prowadzono intensywne rozmowy pomiędzy przedstawicielami Zarządu Regionalnego PCK, Urszulą Bak, Janiną Woźniak, Janem Molski a Matthiasem Lippe, na temat przyszłorocznego projektu wakacyjnego spotkania młodzieży PCK i DRK. Tygodniowe spotkanie miałoby miejsce na terenie Ośrodka za Jeziorem w Rogoźnie. Przed organizatorami wiele pracy przygotowawczej i logistycznej. Matthias Lippe zwiedził ponownie Rogoźno  sporządzając dokumentację fotograficzną na potrzeby przyszłego projektu, a wieczorem wziął udział w obchodach Dni Obornik podziwiając tradycyjne Wianki na Warcie.

Zarząd Regionalny Polskiego Czerwonego Krzyża w Obornikach dziękuje Burmistrzowi Obornik, Tomaszowi Szramie i Burmistrzowi Rogoźna, Romanowi Szuberskiemu, za zabezpieczenie wsparcia logistycznego wizyty delegacji DRK.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież