Przejdź do głównej treści

Oszczędzaj wodę!

| PK Ryczywół, Aquabellis | Komunikaty

Spółki wodne w Ryczywole i Rogoźnie apeluja o ograniczenia poboru wody.

Stosowne oświadczenia w sprawie oszczędzania wody wystosowały spółki z ryczywołu i Rogoźna. Powodem takiego apelu są zwiększone pobory wody. Przyczynę zwiększonego zużycia wyjaśnia Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski:

"... proszę Państwa o racjonalne korzystanie z wody dostarczanej z gminnej sieci wodociągowej i używanie jej wyłącznie w celach socjalno-bytowych.

Proszę nie podlewać ogródków, trawników, upraw rolnych, nie napełniać basenów i zbiorników wodnych oraz nie myć samochodów.

Nadmierne zużycie wody powoduje znaczące spadki ciśnienia wody w wodociągu gminnym, co skutkuje problemem z dostawą lub brakiem wody. Zastosowanie się do mojej prośby pozwoli na bezproblemową dostawę wody dla celów bytowych."

 
Oświadczenie Aquabellis w Rogoźnie:

Szanowni Państwo,

W związku z panującymi od dłuższego czasu wysokimi temperaturami i zwiększonym poborem wody Spółka AQUABELLIS w Rogoźnie prosi o racjonalne korzystanie z wody dostarczanej z gminnej sieci wodociągowej i używanie jej wyłącznie w celach socjalno bytowych.

Prosimy o niepodlewanie ogródków, trawników, upraw rolnych, nienapełnianie basenów i zbiorników wodnych.

Nadmierne zużycie wody może doprowadzić do znaczących spadków ciśnienia wody w wodociągu uniemożliwiających normalne korzystanie lub do całkowitego braku wody.

Oświadczenie Przedsiębiorstwa Komunalnego w Ryczywole:

Szanowni Państwo, zwracamy się z prośbą o racjonalne korzystanie z wody. Aktualnie panujące upały spowodowały znaczny wzrost poboru wody, zużywanej do podlewania ogrodów oraz napełniania basenów.

Priorytetem jest zapewnienie wody na potrzeby socjalno-bytowe. Proszę ograniczyć podlewanie ogrodów oraz wykonywać je w godzinach 22:00-4:00.

Napełnianie basenu ogrodowego proszę rozłożyć na kilka dni.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach Paweł Drewicz zaprasza na XXXIV (34) sesję Rady Miejskiej w Obornikach, która odbędzie się 26 sierpnia 2026 r. (środa) o godz. 9.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Obornikach ul. marsz. J. Piłsudskiego 76.
Trwa seria awarii sieci wodociągowej. Tym razem dotyka ona części mieszkańców Maniewa.
W wyniku uszkodzenia wodociągu wody pozbawieni są mieszkańcy Dąbrówki Leśnej oraz ul. Czarnkowskiej w Obornikach.
W Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole odbędą się wybory Sołtysa oraz Rady Sołeckiej Sołectwa Łopiszewo.
Do godziny 11:30 ma potrwać usuwanie awarii sieci energetycznej w centrum Obornik. Informację przekazała spółka ENEA Operator.
Urząd Miejski w Obornikach informuje o planowanym wyłączeniu wody w centrum miasta.
W poniedziałek, 17 sierpnia 2026 r., Urząd Gminy Ryczywół oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ryczywole będą nieczynne.