Przejdź do głównej treści


WIORiN w Poznaniu informuje

| WIR OBORNIKI | Komunikaty

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu wystosował do rolników komunikat.

W trosce o bezpieczeństwo rolników i ich rodzin w okresie obowiązywania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii ogłoszonych na podstawie ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 oraz w okresie 30 dni od dnia odwołania tych stanów dopuszcza się:

• wykonywanie zabiegów z zastosowaniem środków ochrony roślin przeznaczonych dla użytkowników profesjonalnych, przez osoby, które nie mają aktualnego zaświadczenia o ukończeniu szkolenia w zakresie środków ochrony roślin.
(art. 15zzzzy ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych)
• używanie do wykonania zabiegów z zastosowaniem środków ochrony roślin sprzętu przeznaczonego do stosowania środków ochrony roślin, który nie posiada aktualnych badań okresowych potwierdzających jego sprawność techniczną, jeżeli
o sprzęt ten przed ogłoszeniem tych stanów został poddany okresowym badaniom w celu potwierdzenia sprawności technicznej, albo
o pierwsze badanie w celu potwierdzenia sprawności technicznej tego sprzętu powinno zostać przeprowadzone w okresie trwania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.
(art. 15zzzzy ust. 4 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych).

27 grudnia o godz. 16:40, w Obornikach usłyszymy syreny alarmowe. To element treningu systemu alarmowania, ale też symboliczny gest upamiętnienia 107. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
W okresie świąteczno-noworocznym rozkład jazdy autobusów ulegnie zmianie. Część kursów zostanie zawieszona, a w Sylwestra autobusy pojadą krócej niż zwykle.
Wyjątkowo w poniedziałek odbędzie się najbliższa sesja Rady Miejskiej w Obornikach.
Kierowcy będą musieli korzystać z innych przejazdów w Obornikach po przedłużeniu zamknięcia ruchu na ul. Kowanowskiej. 
W okresie świąteczno-noworocznym wprowadzona zostaną zmiany w rozkładzie jazdy obornickiej komunikacji. Podyktowane one są przerwą w nauce szkolnej.
W weekend 6–7 grudnia 2025 r. pociągi na odcinku Wargowo – Oborniki Wielkopolskie zostaną wstrzymane z powodu prac torowych. Za cały ruch odpowie Zastępcza Komunikacja Autobusowa.
Moduł VI – Bezpłatne narzędzia KSeF – Aplikacja Mobilna KSeF - to kolejne szkolenie, na które zaprasza Naczelnik Urzędu Skarbowego w Obornikach.