Przejdź do głównej treści

Dlaczego warto zdecydować się na Test Gallupa?

| Marcin | Gospodarka
foto: pracuj.pl
foto: pracuj.pl

W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszą się narzędzia sprawdzające indywidualne predyspozycje do zawodu, w tym także mocne strony i talenty. Przykładem jest Test Gallupa, który jest przydatny w kontekście rozwoju osobistego i zawodowego. Poznaj zatem najważniejsze informacje na jego temat i przekonaj się, dlaczego warto go wykonać!

Co to jest Test Gallupa?

Pod pojęciem Testu Gallupa kryje się narzędzie psychometryczne, które wykorzystuje się do oceny naturalnych predyspozycji. Pozwala na przeanalizowanie potencjału w oparciu o 34 obszary, zwane talentami. Test można zrobić online za pośrednictwem strony Instytutu Gallupa. Składa się ze 177 pytań, a na każde z nich mamy 20 sekund na odpowiedź. Jego wynik pozwoli Ci poznać swoje najważniejsze talenty, aby w bardziej efektywny sposób pokierować swoją karierą. W wielu przypadkach Testy Gallupa pozwala odkryć tak zwane nieuświadomione predyspozycje. Jego wyniki ułatwiają zdefiniowanie, w jaki sposób myślisz, odczuwasz i podejmujesz działania. Są także podstawą do dalszej pracy nad swoimi mocnymi stronami. Pod tym kątem warto zdecydować się na wsparcie certyfikowanych trenerów, którzy pomagają w zrozumieniu natury poszczególnych talentów. Dodatkowe informacje na temat interpretowania wyników Testu Gallupa znajdziesz na oficjalnej stronie Instytutu Gallupa oraz na stronach certyfikowanych ekspertów tej metody.

Wskazówka dla osób, które chcą się przebranżowić

Czujesz, że dotychczas wykonywana praca nie spełnia Twoich oczekiwań? Być może problemem jest wybrany przez Ciebie zawód. W takim wypadku warto wykonać Test Gallupa, aby uświadomić sobie, w których branżach najlepiej się odnajdziesz. To także świetne rozwiązanie dla osób, które dopiero ukończyły studia i nie mają jasno sprecyzowanych planów zawodowych. Dzięki odkryciu kluczowych talentów łatwiej można pokierować karierą, aby maksymalnie wykorzystać swój potencjał.

Wykonaj Test Gallupa i zastanów się, które oferty pracy IT pozwolą Ci rozwijać Twoje talenty.

Sposób na odkrycie indywidualnych predyspozycji zawodowych

Dzięki Testowi Gallupa możesz sprawdzić, czy masz wrodzone predyspozycje to realizowania się zawodowo na określonym stanowisku. W praktyce jego wyniki pomogą określić na przykład Twój potencjał do bycia kierownikiem lub managerem. Test pozwoli Ci lepiej poznać samego siebie w czterech podstawowych obszarach: budowania relacji, myślenia strategicznego, wpływania oraz wykonywania. Dzięki temu odkryjesz, czy Twoją mocną stroną jest na przykład kreatywność, czy też lepiej poradzisz sobie w projektach, w których niezbędne będą wysoko rozwinięte umiejętności analitycznego myślenia.

Odwiedź portal Pracuj.pl i znajdź pracę, w której wykorzystasz swoje indywidualne predyspozycje!

Wspomnij o wynikach Testu Gallupa podczas rekrutacji

Warto zdecydować się na wykonanie Testu Gallupa, aby zwiększyć swoje szanse w procesie rekrutacyjnym. O swoich kluczowych talentach możesz wspomnieć w CV, szczególnie jeśli będą one tożsame z wymaganiami na dane stanowisko. Warto podkreślić, że w wielu firmach Test Gallupa jest często wykorzystywanym narzędziem, które ułatwia zbudowanie dobrego zespołu. Na podstawie Twoich kompetencji pracodawca może przydzielić Ci odpowiednią funkcję, aby jak najlepiej wykorzystać Twój potencjał.

Podsumowanie

Poświęć czas na rozwiązanie Testu Gallupa, aby lepiej poznać swoje indywidualne predyspozycje. Pamiętaj, że wykonywanie profesji niedostosowanej do Twoich głównych talentów, może negatywnie wpłynąć na poziom satysfakcji zawodowej. Zastanów się, jak najlepiej pokierować swoją karierą, mając na uwadze kluczowe predyspozycje według Testu Gallupa.

Chcesz dokładnie wyliczyć okres przysługujących Ci urlopów z tytułu macierzyństwa? Skorzystaj z kalkulatora macierzyńskiego.

 

Etykiety już dawno przestały pełnić jedynie funkcję informacyjną. Dziś to doskonałe narzędzie marketingowe, będące w stanie znacznie wpłynąć na postrzeganie marki.
Fundacja ClientEarth w imieniu dwóch osób chorych na astmę pozwała właśnie Skarb Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Po raz pierwszy w Polsce sąd będzie musiał zbadać, czy istnieje bezpośredni związek między zanieczyszczeniem powietrza a poważnymi schorzeniami. To przełomowa sprawa, któr...
Ceny prądu dla gospodarstw domowych po 1 stycznia 2025 roku pozostaną na dotychczasowym poziomie - informuje w social mediach Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska.
Samoobsługa pracownicza to stosunkowo nowe pojęcie, które wiąże się bezpośrednio z outsourcingiem kadr i płac.
Brak magazynów energii to jedna z największych barier w rozwoju energetyki odnawialnej. Stopniowo zyskują one jednak zainteresowanie zarówno spółek energetycznych, jak i inwestorów indywidualnych. Nowe przepisy, które zapowiada rząd, mają pobudzić inwestycje w ten obszar, który może się okazać is...
Myśląc o emeryturze, dwa razy więcej Polaków odczuwa lęk niż nadzieję – wynika z badania ING Banku Śląskiego. Blisko połowa badanych spodziewa się obniżenia swojego poziomu życia po zakończeniu pracy. Mimo to wciąż mniejszość Polaków, bo 39 proc., oszczędza z myślą o tym okresie życia. Ten odsete...
Przez ostatnie trzy lata wynagrodzenie minimalne rosło w Polsce dwucyfrowo. Podwyżka, która wejdzie w życie od stycznia 2025 roku, jest skromniejsza, jednak ponownie przełoży się na większe obciążenia dla pracodawców. Bezrobocie w obliczu zapaści demograficznej nie jest zagrożeniem, jednak firmy ...