Przejdź do głównej treści

Jakie szanse mają frankowicze Millenium na unieważnienie umowy kredytowej?

| Artykuł sponsorowany | Finanse

W ostatnich latach frankowicze, a więc osoby, które zaciągnęły kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich, coraz częściej podejmują działania prawne mające na celu unieważnienie umowy kredytowej. Jednym z banków, który stał się celem takich działań, jest Bank Millenium. W związku z licznymi wyrokami sądów pojawiają się pytania o to, jakie szanse mają kredytobiorcy na unieważnienie swoich umów.

Szanse na unieważnienie umowy kredytowej — najważniejsze informacje

Frankowicze Millenium mają naprawdę realne szanse na unieważnienie swoich umów kredytowych, o ile będą w stanie udowodnić przed sądem, że bank stosował niedozwolone klauzule umowne. W szczególności chodzi tutaj o klauzule dotyczące mechanizmu przeliczania rat kredytu na franki szwajcarskie. Wiele sądów uznaje, że tego typu zapisy są niejasne i nieprecyzyjne, co często prowadzi do nieuczciwych warunków dla kredytobiorcy.

Warto zauważyć, że wyroki sądów na korzyść frankowiczów nie są już ewenementami. Coraz więcej orzeczeń potwierdza, że umowy zawierające takie klauzule są nieważne, co otwiera drogę do unieważnienia kredytu. Frankowicze, których sprawy trafiają do sądu, nierzadko mają możliwość odzyskania wpłaconych rat oraz anulowania kolejnych zobowiązań kredytowych.

Rola kancelarii adwokackiej dla frankowiczów Millenium

Proces unieważnienia umowy kredytowej nie jest prosty i wymaga zaawansowanej wiedzy prawnej. Dlatego frankowicze Millenium decydują się na współpracę z doświadczonymi kancelariami adwokackimi, które mają w tym zakresie bogate doświadczenie. Kancelarie zajmujące się sprawami frankowiczów są w stanie przeprowadzić skrupulatną analizę umowy kredytowej, zweryfikować klauzule oraz przygotować efektywną strategię procesową.

Korzystanie z pomocy kancelarii adwokackiej ewidentnie zwiększa szanse na wygraną, albowiem prawnicy są w stanie dokładnie przedstawić przed sądem nieprawidłowości w umowie oraz argumenty przemawiające za jej unieważnieniem. Warto zauważyć, że kancelarie oferują wsparcie na każdym etapie postępowania, począwszy od analizy umowy, a skończywszy na reprezentowaniu przed sądem. Dlatego też wielu klientów Millenium ma szanse na wygranie takiej sprawy.

Wygrane sprawy frankowiczów coraz częstsze!

Frankowicze Millenium mogą czerpać nadzieję z wielu przykładów wygranych spraw w polskich sądach. Wiele orzeczeń, a zwłaszcza tych wydanych przez sądy apelacyjne oraz Sąd Najwyższy, potwierdza nieważność umów kredytowych opartych na nieprecyzyjnych klauzulach przeliczeniowych. Przykłady te są potwierdzeniem tego, że warto podjąć walkę o swoje prawa, zwłaszcza jeśli wsparciem jest renomowana kancelaria adwokacka.

Wyroki te stają się precedensami, które stanowią podstawę dla następnych decyzji sądowych, zwiększając szanse innych frankowiczów na unieważnienie swoich umów kredytowych. Działania te mają na celu nie tylko ochronę interesów kredytobiorców, lecz także zwrócenie uwagi na konieczność znacznie bardziej transparentnych i uczciwych warunków umów kredytowych. Klienci Millenium śmiało mogą więc wierzyć w powodzenie swojej sprawy.

Szukasz pomocy? Zgłoś się na https://kancelariafrankowicza.pl/korzystne-wyroki/wyrok-z-27-06-2024-r-klient-wygrywa-ponad-238-tys-zl/

Wielu kredytobiorców co miesiąc z niepokojem patrzy na wysokość swojej raty kredytowej. Mimo regularnej spłaty zadłużenia, raty nie maleją, a czasem nawet rosną.
W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procen…
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Obornikach  zaprasza do udziału w cyklu spotkań informacyjnych dotyczących Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Pierwsze spotkanie w temacie – Wprowadzenie o Krajowego Systemu e-Faktur - odbędzie się 14 lipca br., w godz. od 10:00 do 11:30, na platformie TEAMS.
– ​Polska należy do siedmiu krajów UE, które do tej pory nie wprowadziły jeszcze euro. 
Rozpoczyna się sezon komunijny – czas uroczystości, rodzinnych spotkań i… (często bardzo drogich) prezentów. Ale czy wręczone dzieciom upominki mogą wiązać się z obowiązkiem podatkowym? Wyjaśniamy, kiedy komunijny prezent staje się darowizną, którą trzeba zgłosić fiskusowi.
Wielu konsumentów nie zdaje sobie sprawy, że mogą znacząco obniżyć koszty swojego kredytu, a nawet odzyskać część wpłaconych pieniędzy. Wszystko dzięki instytucji prawnej znanej jako sankcja kredytu darmowego (SKD). Choć mechanizm ten istnieje w polskim prawie od lat, dopiero niedawno zaczęto z nie…
Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu.