fbpx

Zatrzymali ponad 890 tys. sztuk podróbek i towarów niebezpiecznych

 W 2021 r. funkcjonariusze Oddziału Celnego w Poznaniu zatrzymali ponad 890 tys. sztuk podróbek i towarów niebezpiecznych.

Łączna wartość zajętych produktów wyniosła blisko 37,5 miliona zł

Krajowa Administracja Skarbowa dba, aby importowane produkty były bezpieczne w użytkowaniu i posiadały oryginalne znaki towarowe. W Wielkopolsce największą praktykę i doświadczenie w tym zakresie mają funkcjonariusze Oddziału Celnego w Poznaniu. W kilku ostatnich latach zatrzymali oni wiele towarów, które nie spełniały warunków przewidzianych dla produktów bezpiecznych oraz artykułów z podrobionym, zastrzeżonym znakiem towarowym znanych, światowych marek.

Nie inaczej było w roku ubiegłym. Wśród wielu zatrzymanych w 2021 roku towarów były papierosy elektroniczne, telefony, smartwatche, maski i rękawiczki medyczne, przyrządy do pomiaru ciśnienia, pamięci przenośne, monitory LCD, odkurzacze automatyczne, zabawki, głośniki, słuchawki, zasilacze i ładowarki, terminale komputerowe, laptopy, konsole do gier, lampy led, bezprzewodowe stacje pogody, urządzenia do masażu, napoje gazowane, pamięci ram, odzież, torebki damskie, urządzenia diagnostyczne, alkomaty, kontrolery do gier komputerowych, obuwie czy kable USB.

We wszystkich przypadkach organy nadzoru rynku, jak i kancelarie prawne reprezentujące właścicieli zastrzeżonych znaków towarowych, potwierdziły zasadność podjętych działań. Jak mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu – „Na rynek nie trafiły towary zagrażające bezpieczeństwu potencjalnych użytkowników oraz podróbki o łącznej wartości blisko 37,5 miliona złotych”.