Przejdź do głównej treści

Posadź las wspólnie z Powiatem Obornickim

| Łukasz | ECO newsy
fot. newseria.pl

Dla klas 5-6 uczniów szkół podstawowych przygotowane zostały warsztaty pt. "Posadź las wspólnie z Powiatem Obornickim”.

Z okazji nadchodzącego Dnia Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia Starosta Obornicki organizuje warsztaty ekologiczne dla klas 5-6 uczniów szkół podstawowych pn.: „Posadź las wspólnie z Powiatem Obornickim”.

Organizacja warsztatów ma na celu edukację w zakresie ochrony przyrody i zdobycie przez uczniów szkół podstawowych doświadczenie w zakresie sadzenia sadzonek w lesie. Podczas akcji w praktyczny sposób zostanie zademonstrowane, jak wspólnymi siłami każdy może przyłączyć się do zwiększania powierzchni zielonych płuc w naszej „lokalnej ojczyźnie”, aby zapewnić bezpieczną przyszłość przyszłym pokoleniom.

Szczegółowe informacje na temat akcji znajdują się  [TUTAJ]

Źródło: powiatobornicki.pl

Gwarancja przestrzegania zasad zrównoważonego rozwoju czy też wspieranie ekologii w trakcie codziennego funkcjonowania to zdecydowanie jedne z najważniejszych cech charakterystycznych w przypadku technologii rotomouldingu.
Od wielu lat w Rogoźnie toczy się batalia w sprawie progu piętrzącego na ujściu jeziora Rogoźno do rzeki Małej Wełny. Gmina Rogoźno wystosowała pismo do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.
PWiK Oborniki realizuje kolejny projekt, który polega na gromadzeniu deszczówki. Wdrożono inwestycje w cenie około 61 tysięcy.
W ciągu niespełna dwóch dekad ekstremalne zjawiska pogodowe spowodowały około 115 mld zł bezpośrednich strat – wynika z analizy IOŚ-PIB. To rocznie średnio 6 mld zł strat.  Najbardziej kosztowne są susze i powodzie, które ze względu na zmiany klimatu mogą pojawiać się coraz częściej. To rodzi wie...
Mimo postępu technologicznego i obierania przez wiele firm ekologicznych strategii zarządzania firmą, w funkcjonowanie zakładów przemysłowych wciąż wpisane jest generowanie zanieczyszczeń.
Samorządy mogą w tym celu lepiej wykorzystywać dostępne już zasoby. Według ONZ w globalnej skali miasta odpowiadają za 60–80 proc. całkowitego zużycia energii i 75 proc. emisji CO2.
Trwające opady wpłynęły na zmianę oceny suszy hydrologicznej w części naszego powiatu. Niestety spory obszar naszego regionu nadal cierpi na brak wody!