Skip to main content


Posadź las wspólnie z Powiatem Obornickim

| Łukasz | ECO newsy
fot. newseria.pl

Dla klas 5-6 uczniów szkół podstawowych przygotowane zostały warsztaty pt. "Posadź las wspólnie z Powiatem Obornickim”.

Z okazji nadchodzącego Dnia Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia Starosta Obornicki organizuje warsztaty ekologiczne dla klas 5-6 uczniów szkół podstawowych pn.: „Posadź las wspólnie z Powiatem Obornickim”.

Organizacja warsztatów ma na celu edukację w zakresie ochrony przyrody i zdobycie przez uczniów szkół podstawowych doświadczenie w zakresie sadzenia sadzonek w lesie. Podczas akcji w praktyczny sposób zostanie zademonstrowane, jak wspólnymi siłami każdy może przyłączyć się do zwiększania powierzchni zielonych płuc w naszej „lokalnej ojczyźnie”, aby zapewnić bezpieczną przyszłość przyszłym pokoleniom.

Szczegółowe informacje na temat akcji znajdują się  [TUTAJ]

Źródło: powiatobornicki.pl

Już 24 maja od godz. 17:00 w Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek odbędzie się druga edycja Nocy Muzeów! Czeka na Was bogaty program pełen atrakcji i edukacyjnych doświadczeń przygotowanych przez leśników z nadleśnictw LKP „Puszcza Notecka”, Zespół Szkół Leśnych w Goraju oraz Fundację P...
„Jedno z największych wyzwań Polski i Europy ma związek z krytycznymi materiałami - cennymi pierwiastkami, które są kluczowe dla przyszłości nauki, technologii, innowacji.
Prowadzenie firmy to wyzwanie, które pochłania wiele czasu i energii. Jednym z aspektów, który często bywa zaniedbywany, jest właściwe gospodarowanie odpadami. Jednak ignorowanie tego tematu może mieć poważne konsekwencje - zarówno prawne, jak i wizerunkowe. Na szczęście, istnieją wyspecjalizowan...
Ograniczanie emisji CO2 w branży budowlanej staje się koniecznością – wymaga tego osiągnięcie neutralności klimatycznej w 2050 r.
System kaucyjny w Polsce, zgodnie z ustawą, powinien zacząć działać od 2025 roku. To sposób na motywowanie konsumentów do zwrotu zużytych butelek i puszek, by zwiększyć poziom recyklingu.
Już za kilka dni będziemy obchodzić Międzynarodowego Dnia Ziemi. Co TY jesteś w stanie zrobić dla Ziemi?
W naszej strefie klimatycznej budynki odpowiadają średnio za 60 do 80 proc. emisji CO2, dlatego bez transformacji sektora budynków nie będzie transformacji miast, a bez transformacji miast nie uda się transformacja klimatyczna - wskazali eksperci podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów w Mik...