Skip to main content


Jakie są zarobki w OZE? Gdzie opłaca się zrobić kurs?

Jakie są zarobki w OZE?
Jakie są zarobki w OZE?

Branża OZE to szybko rozwijająca się gałąź gospodarki. Sprzyja temu nowoczesne technologia, oszczędność na rachunkach za prąd i ekologia. Kształcenie w tym kierunku to w zasadzie pewna praca, na dobrych warunkach.

 

Od osób zatrudnionych w branży wymaga się szkoleń z pozytywnym zakończeniem na egzaminie przed państwową komisją. Koszt zdobycia dyplomów nie należy do małych, ale można zaoszczędzić, jeśli wybierzesz właściwy kurs. Wtedy wszystkie certyfikaty OZE są wydawane za drobną opłatą. Do której szkoły się zapisać?

Kusząca wypłata w branży OZE

OZE to szeroka dziedzina, która wchłania specjalistów również z innych branż, którzy przeszkolą się w obszarze zielonej energii. Praca czeka na monterów instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i innych rozwiązań eko. Oferty pracy skierowane są również do analityków, projektantów, konsultantów oraz przedstawicieli handlowych.

Zarobki w energetyce nie należą do niskich. Dolna granica to około 6 tys. zł, a wyższa to już kwoty pięciocyfrowe. Zielona energia to przyszłość, dlatego specjalista OZE nie tylko szybko znajdzie zatrudnienie, ale przede wszystkim na dobry warunkach. Więcej o zaletach pracy w branży OZE znajdziesz na stronie: https://www.zawodoze.pl/. Zarobki to niejedyna korzyść z pracy w sektorze zielonej energii. Jest ich znacznie więcej, jak choćby praca na własny rachunek.

Kurs, który daje znacznie więcej niż uprawnienia OZE

Wybór szkoły nie jest łatwy, często niestety wyznacznikiem jest cena. Natomiast koniecznie warto zajrzeć do środka oferty. Przykładem, wybierając kurs technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej w Szkole Partnerskiej Viessmann, zaoszczędzisz nawet około 13 tys. zł. Na wspomnianych na wstępie szkoleniach i egzaminach dla każdego z odnawialnych źródeł. To nie wszystkie profity. Dodatkowo można zapisać się na zajęcia dodatkowe (bezpłatnie) z montażu i obsługi urządzeń marki Viessmann.

W przypadku takiej branży jak OZE, istotne znaczenie ma jakość kształcenia. Zarówno teoria, jak i praktyka. Korzystanie z wiedzy i doświadczenia kadry, która ma za sobą lata spędzone w branży oraz dostęp do nowoczesnej technologii. Na stronie https://www.zawodoze.pl/o-szkole/ znajdziesz szereg informacji o Szkole Partnerskiej Viessmann, możliwościach kształcenia, korzyściach i lokalizacji placówek. Stawiając na wysokiej jakości kształcenie, do egzaminu państwowego przystępujesz z pewnością siebie. Zakres posiadanej wiedzy i umiejętności zawsze wpływają na komfort przed egzaminem.

Już teraz zapisz się na najbliższy kurs. Skorzystaj z formularza na wcześniej wspomnianej stronie.

Posadź las wspólnie z Powiatem Obornickim

Dla klas 5-6 uczniów szkół podstawowych przygotowane zostały warsztaty pt. "Posadź las wspólnie z Powiatem Obornickim”.

Eksperci: budynki w polskich miastach odpowiadają nawet za 80 proc. emisji CO2

W naszej strefie klimatycznej budynki odpowiadają średnio za 60 do 80 proc. emisji CO2, dlatego bez transformacji sektora budynków nie będzie transformacji miast, a bez transformacji miast nie uda się transformacja klimatyczna - wskazali eksperci podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów w Mik...

Moda się zmienia, a problem zostaje. Oto, jak fast fashion wpływa na środowisko

W wirze nieustannie zmieniających się trendów apetyt konsumentów wciąż rośnie. Niestety za barwnymi kolekcjami kryje się mniej atrakcyjna prawda – ogromny ślad ekologiczny.

20.02.2024 - ogólnopolski prostet rolników - dlaczego myśliwi protestują razem z rolnikami?

Polityka Ministerstwa Klimatu i Środowiska rządu Donalda Tuska doprowadziła do ogromnego wzburzenia środowiska myśliwych z całej Polski. Myśliwi wspierają rolników, walcząc również o swoje prawa!

Mokradła mają moc – warsztaty dla nauczycieli

Zachęcamy nauczycieli do udziału w warsztatach „Mokradła mają moc!”. Warsztaty organizowane są przez wielkopolskich leśników na terenie Ośrodka Edukacji Leśnej – Łysy Młyn w Biedrusku.

System kaucyjny wymusi zmianę nawyków konsumentów i rewolucje w działaniu sklepów

„Wprowadzenie od 1 stycznia 2025 r. powszechnej kaucji za plastikowe, metalowe i szklane pojemniki wymusi zmianę naszych nawyków” – uważa Marcel Rakowski, prezes zarządu PolKa Polska Kaucja. W domach trzeba będzie znaleźć miejsce na przechowywanie butelek czy puszek przed wyniesieniem ich do skle...

Segregacja odpadów w Polsce – jest postęp, ale czy wystarczający? Sprawdź, jak robić to zgodnie z wymogami

Po ponad dekadzie od wprowadzenia obowiązku segregacji odpadów, Polacy wciąż miewają z nią problem. Pomimo wzrostu świadomości ekologicznej i postępów jakie poczyniło społeczeństwo, poziom recyclingu w kraju jest daleki od satysfakcjonującego. Pod względem odzyskiwania surowców i materiałów nadal...