Jak segregować śmieci?

Temat segregowania śmieci w polskim społeczeństwie wzbudza wiele wątpliwości i dyskusji. Choć na początku, po wprowadzeniu nowych przepisów, odczuwać można było duży opór przed tym procesem to obecnie sytuacja ulega stopniowej poprawie. Okazuje się, że aby móc prawidłowo segregować odpady wystarczy podstawowa wiedza i akcesoria takie jak worki i pojemniki na śmieci.

Na czym polega segregowanie śmieci?

Segregowanie odpadów to nic innego jak dzielenie ich na mniejsze, określone kategorie. Początkowo zobowiązani byliśmy rozdzielać jedynie odpady plastikowe i metalowe, papierowe i szklane. Obecnie liczba kategorii jest większa i znajdują się tutaj bioodpady z podziałem na dwie mniejsze frakcje, odpady pozostałe oraz odpady w postaci popiołu obecne w budownictwie jednorodzinnym. Duża ilość kategorii może powodować wrażenie, że segregowanie jest trudne i uciążliwe. W praktyce wcale tak nie jest wystarczy tylko nauczyć się, które odpady przynależą, do jakiej kategorii. Żeby było jeszcze łatwiej poszczególne kategorie mają określony kolor pojemników i w takim samym kolorze możemy mieć także worki na śmieci. Aby ułatwić sobie cały proces warto nabyć odpowiednie worki na śmieci segregowane, które można kupić tutaj: https://www.stella.com.pl/oferta/worki-na-smieci/worki-na-smieci-tradycyjne Dostępne są dzisiaj worki w wielu kolorach i rozmiarach. Różne są też ich systemy zamykania. Oprócz worków tradycyjnych można kupić worki z uszami albo worki z taśmą.

Co jeszcze warto wiedzieć o segregowaniu?

Aby ułatwić sobie organizację przestrzeni, zwłaszcza w małej kuchni warto też postarać się o osobne pojemniki na każdy typ odpadów. Do każdego z takich pojemników włożymy odpowiedni worek na śmieci. Udział poszczególnych odpadów będzie inny w każdym gospodarstwie domowym, dlatego warto to dostosować do wielkości kosza. Powinniśmy pamiętać także o tym, że są szczególne rodzaje odpadów, których nie wolno nam wyrzucać do kontenerów ustawionych pod domami czy blokami. Chodzi tu o odpady medyczne, świetlówki i sprzęt AGD.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież