Uważajcie na małe koźlęta!

sarna
 
Wiadomość zawiera drastyczne zdjęcia! Właśnie dostaliśmy zgłoszenie o sarence, której kosiarka ciągnikowa obcięła jedną nogę – napisał na swoim fanpage Jacek Wąsiński, prowadzący leśne pogotowie.
 
Jak dowiadujemy się dalej z wpisu sarenka miła obcięte wszystkie nogi. Sarna niestety nie przeżyła, nie było szans na jakąkolwiek pomoc, jedyne co to można było skrócić jej męczarnię.
 
Warto wiedzieć, ze właśnie teraz w lasach i na łąkach pojawia się dużo małych saren.  Ciąża u saren trwa 10 miesięcy, okres tzw. kocenia się czyli porodu rozpoczyna się w drugiej połowie maja i na początku czerwca. Jedna  koza- tak nazywa się samica sarny, rodzi najczęściej jedno koźlę.
 
Widok małego koźlęcia zawsze wywołuje u ludzi pozytywne emocje, dlatego szczególnie w tym okresie warto zwrócić uwagę czy na polu nie ma “maluchów”.  Szczególnie ważne jest aby nie zapominać  trzymać psy na uwięzi. Wasz domowy przyjaciel nie musi zdobywać pożywienia w ten sposób, na niego czego pełna miska w domu.  Dodatkowo problem są wszędobylskie motory i quady, które przeganiają kozy z małymi koźlętami. 
 
 
 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież