Tempo metabolizmu w 50% zależy od nas samych. Tak możesz je zwiększyć

Jak dowodzą wyniki badań naukowych, mamy całkiem konkretny wpływ na nasz metabolizm. Co prawda tylko w połowie zależy on od nas, bowiem kluczowe znaczenie odgrywa w tym przypadku nasza płeć, wiek, a nawet klimat i miejsce zamieszkania. Jednak my sami, przestrzegając pewnych zasad, możemy nieco przyspieszyć tempo naszej przemiany materii. Sprawdź zatem, co wpływa na Twoją szybkość spalania i po prostu zacznij działać!

Po pierwsze, aktywność fizyczna

Regularna dawka ruchu to podstawa, jeśli chcesz utrzymać swoje tempo metabolizmu na zadowalającym poziomie. Minimum 45 – minutowy, regularny wysiłek fizyczny pozwala efektywnie spalać tłuszcz i zauważalnie „podkręcić” tempo przemiany materii. Krótsze ćwiczenia spalają jedynie zgromadzony w wątrobie i mięśniach cukier. Stąd też tak istotne jest, abyś uprawiając sport przestrzegał wskazówek dotyczących czasu trwania treningu. Pamiętaj, że tempo przemiany materii wzrasta nie tylko podczas ćwiczeń, ale utrzymuje się także po ich zakończeniu.

Po drugie, pulsacyjne pole magnetyczne niskich częstotliwości

Jak się okazuje terapia wykorzystująca pulsacyjne pole magnetyczne niskich częstotliwości (magnetoterapia) wykazuje się znakomitą skutecznością w zakresie detoksykacji organizmu, a zatem w usuwaniu szkodliwych produktów przemiany materii. Tym samym rozwiązanie to doskonale wpływa na przyspieszenie naszego metabolizmu, a nawet odgrywa ważną rolę w terapii wielu chorób metabolicznych. Wejdź zatem na biomag.pl i sprawdź, jak łatwo możesz wpłynąć na swój metabolizm, właśnie za sprawą magnetoterapii.

Po trzecie, regularne posiłki i brak głodówek

Pomijanie posiłków wcale nie wpłynie pozytywnie na nasz proces odchudzania się i przyspieszania metabolizmu. Wręcz przeciwnie. Powinieneś zatem jeść regularnie, mniej więcej o tych samych porach, w myśl zasady: mniej, ale częściej. Warto codzienne posiłki wzbogacić także o poprawiające trawienie przyprawy, np. cynamon, imbir, bazylię, oregano, czy też estragon, oraz dbać o odpowiednią ilość błonnika w diecie.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież