Przejdź do głównej treści

Tempo metabolizmu w 50% zależy od nas samych. Tak możesz je zwiększyć

Jak dowodzą wyniki badań naukowych, mamy całkiem konkretny wpływ na nasz metabolizm. Co prawda tylko w połowie zależy on od nas, bowiem kluczowe znaczenie odgrywa w tym przypadku nasza płeć, wiek, a nawet klimat i miejsce zamieszkania. Jednak my sami, przestrzegając pewnych zasad, możemy nieco przyspieszyć tempo naszej przemiany materii. Sprawdź zatem, co wpływa na Twoją szybkość spalania i po prostu zacznij działać!

Po pierwsze, aktywność fizyczna

Regularna dawka ruchu to podstawa, jeśli chcesz utrzymać swoje tempo metabolizmu na zadowalającym poziomie. Minimum 45 – minutowy, regularny wysiłek fizyczny pozwala efektywnie spalać tłuszcz i zauważalnie „podkręcić” tempo przemiany materii. Krótsze ćwiczenia spalają jedynie zgromadzony w wątrobie i mięśniach cukier. Stąd też tak istotne jest, abyś uprawiając sport przestrzegał wskazówek dotyczących czasu trwania treningu. Pamiętaj, że tempo przemiany materii wzrasta nie tylko podczas ćwiczeń, ale utrzymuje się także po ich zakończeniu.

Po drugie, pulsacyjne pole magnetyczne niskich częstotliwości

Jak się okazuje terapia wykorzystująca pulsacyjne pole magnetyczne niskich częstotliwości (magnetoterapia) wykazuje się znakomitą skutecznością w zakresie detoksykacji organizmu, a zatem w usuwaniu szkodliwych produktów przemiany materii. Tym samym rozwiązanie to doskonale wpływa na przyspieszenie naszego metabolizmu, a nawet odgrywa ważną rolę w terapii wielu chorób metabolicznych. Wejdź zatem na biomag.pl i sprawdź, jak łatwo możesz wpłynąć na swój metabolizm, właśnie za sprawą magnetoterapii.

Po trzecie, regularne posiłki i brak głodówek

Pomijanie posiłków wcale nie wpłynie pozytywnie na nasz proces odchudzania się i przyspieszania metabolizmu. Wręcz przeciwnie. Powinieneś zatem jeść regularnie, mniej więcej o tych samych porach, w myśl zasady: mniej, ale częściej. Warto codzienne posiłki wzbogacić także o poprawiające trawienie przyprawy, np. cynamon, imbir, bazylię, oregano, czy też estragon, oraz dbać o odpowiednią ilość błonnika w diecie.

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem, jaki atakuje kobiety. Dlatego lekarze namawiają, aby regularnie się badać, a NFZ refunduje mammografię wszystkim kobietom od 45 do 74 roku życia. Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie! 
Windy dla niepełnosprawnych to jedno z rozwiązań niezbędnych dla pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Z ich pomocą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z innymi trudnościami w poruszaniu się, czy seniorzy zyskują swobodę przemieszczania się między piętrami. Jak…
11 kwietnia na obornickim targowisku będzie można wykonać badanie cytologiczne. Specjalny cytobus będzie do dyspozycji kobiet urodzonych w latach 1961-2000.
Niemal połowa nastolatków zetknęła się z przemocą online. Co czwarty był wyzywany w sieci, a co piąty doświadczył ośmieszania – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”.
Kleszczowym zapaleniem mózgu (KZM) można się zarazić praktycznie wszędzie, a liczba zachorowań znacząco rośnie - od 265 przypadków w 2019 roku do 793 w ub.r. Tylko w styczniu i lutym tego roku było już 31 odnotowanych przypadków zachorowań.
Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. (OPEN) w Poznaniu przeprowadzi bezpłatne badania cytologiczne w Ryczywole. Odbędą się one 17 marca.
Suchość i podrażnienie oczu mogą wynikać z różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Do najczęstszych należą długotrwała praca przy komputerze, ekspozycja na klimatyzację, suche powietrze czy zanieczyszczenia środowiskowe. Problem może nasilać się również u osób noszących soczewki kontaktowe o…