Przejdź do głównej treści

Wsparcie w ciężkich chorobach

| tekst sponosowany | Zdrowie

wzparcie w ciezkich chorobach

 

Na co dzień staramy się dbać o nasze zdrowie- odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i regularne kontrole lekarskie.

Mimo takich działań prewencyjnych nie zawsze jednak jesteśmy w stanie uchronić się przed poważnymi chorobami jak nowotwór, zawał serca czy udar. Zdecydowanie warto jest pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu zdrowia naszego i naszej rodziny, tak by w krytycznych przypadkach móc sobie pozwolić na kompleksowe i fachowe leczenie medyczne, które bardzo często wymaga ogromnych nakładów finansowych.

Dopóki sami nie doświadczymy tego typu problemów, nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wielkim obciążeniem psychicznym i materialnym jest choroba nowotworowa czy nagły zawał serca. Co najważniejsze- można się przed tymi kłopotami odpowiednio zabezpieczyć i to bez obciążania naszego budżetu domowego. Oferta ubezpieczeń na życie i zdrowie jest coraz bogatsza i obejmuje także pomoc w trakcie leczenia raka czy udaru.

Niepotrzebna zapobiegliwość?

Może się wydawać, że wykupienie takiego ubezpieczenia to niepotrzebne kuszenie losu i nastawienie się na problemy zdrowotne w rodzinie. Nic bardziej mylnego! Często w mediach słyszymy o ciężkich chorobach celebrytów czy osób znanych publicznie. Ludzi Ci nierzadko mają ogromne zaplecze finansowe, które pozwala im na długą, bardzo często wygraną, walkę z rakiem czy innych schorzeniem, dając szanse na dalsze życie w zdrowiu. Przeciętny Kowalski w momencie informacji o nowotworze może się załamać- nie tylko ze względu na ogromne obciążenie psychiczne, ale przede wszystkim świadomość rychłego załamania się budżetu domowego. Na takie przypadki warto się ubezpieczyć, zwłaszcza zdając sobie sprawę z tego, że w razie wystąpienia takiej sytuacji w chorobie, nie będziemy w stanie natychmiast zareagować i zapewnić odpowiedniego i skutecznego leczenia. Można powiedzieć, że ubezpieczenie na życie to swego rodzaju polisa auto casco dla człowieka. Środki, które zostaną nam przekazane w momencie choroby mogą być przeznaczone na dowolny cel- od rehabilitacji czy zapewnienia opieki na czas choroby, aż po skrajne sytuacje, kiedy to konieczne jest leczenie poza granicami naszego kraju, którego w większości przypadków nie jest w stanie zrefundować Narodowy Fundusz Zdrowia. Walka o życie i zdrowie chorego może być długa i wyczerpująca, jednak mając z tyłu głowy fakt, że będziemy mieli środki na sfinansowanie niezbędnych zabiegów czy opieki, łatwiej będzie się z tym zmierzyć.

Korzyści ubezpieczenia

Decydując się na ubezpieczenie na życie w razie nowotworu czy innej poważnej choroby zapewniamy sobie mnóstwo pomocy. Ubezpieczenie jest w pełni kompleksowe, co oznacza, że otrzymamy stosowne świadczenia finansowe na każdym etapie podejmowanego leczenia. Dodatkowo, będziemy mogli liczyć na swobodny dostęp do specjalistów oraz konsultacji medycznych, które pozwolą na wybranie najbardziej dedykowanej drogi dojścia do zdrowia. Możemy również liczyć na pełne wsparcie w organizowaniu codziennego życia. Codzienność z chorobą jest trudna i często doprowadza do skrajnego wyczerpania wszystkich członków rodziny, dlatego tak ważne jest to, by ktoś nam odpowiednio pomógł i doradził.

Pełny monitoring choroby, dostęp do świadczeń ambulatoryjnych, które pozwolą na wykonywanie bezgotówkowo badań diagnostycznych w czasie choroby, jak i po jej zakończeniu, tak by upewnić się, że leczenie przyniosło oczekiwany skutek. Bez najmniejszych problemów zapewnimy sobie transport medyczny czy też wsparcie psychologiczne, tak cenne przy ciężkich schorzeniach. Za kwoty rzędu kilkunastu złotych miesięcznie, w ramach ubezpieczenia na życie, jesteśmy więc w stanie zagwarantować sobie spokój w momencie kiedy choroby nie ma i pełne wsparcie w chwili, kiedy zostaniemy dotknięci taką informacją. Co istotne, takie ubezpieczenie i polisa można także objąć osoby nam najbliższe: dzieci czy małżonków.

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem, jaki atakuje kobiety. Dlatego lekarze namawiają, aby regularnie się badać, a NFZ refunduje mammografię wszystkim kobietom od 45 do 74 roku życia. Sprawdź, kiedy mammobus będzie u Ciebie! 
Windy dla niepełnosprawnych to jedno z rozwiązań niezbędnych dla pełnej dostępności budynków dla osób z ograniczoną mobilnością. Z ich pomocą osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z innymi trudnościami w poruszaniu się, czy seniorzy zyskują swobodę przemieszczania się między piętrami. Jak…
11 kwietnia na obornickim targowisku będzie można wykonać badanie cytologiczne. Specjalny cytobus będzie do dyspozycji kobiet urodzonych w latach 1961-2000.
Niemal połowa nastolatków zetknęła się z przemocą online. Co czwarty był wyzywany w sieci, a co piąty doświadczył ośmieszania – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”.
Kleszczowym zapaleniem mózgu (KZM) można się zarazić praktycznie wszędzie, a liczba zachorowań znacząco rośnie - od 265 przypadków w 2019 roku do 793 w ub.r. Tylko w styczniu i lutym tego roku było już 31 odnotowanych przypadków zachorowań.
Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. (OPEN) w Poznaniu przeprowadzi bezpłatne badania cytologiczne w Ryczywole. Odbędą się one 17 marca.
Suchość i podrażnienie oczu mogą wynikać z różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Do najczęstszych należą długotrwała praca przy komputerze, ekspozycja na klimatyzację, suche powietrze czy zanieczyszczenia środowiskowe. Problem może nasilać się również u osób noszących soczewki kontaktowe o…