Skip to main content

Przeziębienie w czasie ciąży

przeziebienie w czasie ciazy jak sie leczyc

Przeziębienie potrafi dopaść każdego z nas. Nie patrzy na to, czy jesteśmy kobietą, mężczyzna, starym czy młodym. Dopada i już. Oczywiście najprostszą metoda walki z uciążliwym przeziębieniem, jest przede wszystkim przyjmowanie leków – nierzadko bardzo silnych. Kobieta w ciąży jednak nie może przyjmować każdego rodzaju leków. Jak zatem powinna się leczyć, kiedy dopadnie ją przeziębienie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższym tekście.

Kiedy kobieta w ciąży czuje, że jest przeziębiona, przede wszystkim, powinna skupić się na domowych sposobach leczenia. Wszystko oczywiście zależne jest od tego, jak silne jest przeziębienie. Jeśli jest to tylko lekki katar i ból gardła, gorąca herbata z malinami i miodem powinna dość szybko rozwiązać problem. Oczywiście nie zaleca się wtedy wychodzenia z domu, żeby nie wdała się jakaś większa infekcja. Dla kobiet w ciąży, każde, nawet najmniejsze przeziębienie, może okazać się bardzo groźne.

Kiedy tylko mamy podejrzenia, że przeziębienie, które nas męczy zaczyna się przeradzać w coś znacznie bardziej poważnego, powinniśmy się bezzwłocznie skontaktować z lekarzem pierwszego kontaktu. To, co jest bardzo ważne, to przede wszystkim fakt, aby kobieta w ciąży nie zażywała żadnych leków, bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Nie każdy lek jest bowiem w pełni bezpieczny dla zdrowia dziecka, podobnie jak nie każda dawka leku. Jeśli chodzi o leczenie farmakologiczne, to w każdym jednym przypadku, kobieta w ciąży powinna konsultować wszystko z lekarzem – zarówno tym pierwszego kontaktu, jak i prowadzącym ciążę. Sprawdź: ginekolog – Warszawa Ochota.

Oczywiście, jeśli chodzi o kobiety w ciąży, każda nawet najmniejsza infekcja powinna być konsultowana z lekarzem prowadzącym oraz lekarzem pierwszego kontaktu. Bakterie i wirusy stanowią bowiem olbrzymie zagrożenie dla dziecka, które przecież nie wykształciło w sobie jeszcze wystarczająco mocnego układu odpornościowego. Dlatego też, kobiety w ciąży powinny w szczególny sposób dbać o swoje zdrowie oraz starać się unikać infekcji.

Bezpłatne mammografia w Obornikach

Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.

Zmniejsz ryzyko cukrzycy - przewodnik po diecie niskoglikemicznej

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...

Jakie środki przeciwbólowe są dozwolone w ciąży, a jakich należy unikać?

Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety, kiedy dbałość o zdrowie, zarówno matki, jak i dziecka, jest priorytetem. Jednym z powszechnych problemów, z którymi kobiety mogą się zetknąć w tym okresie, są bóle różnego rodzaju.

Kleszcze groźne już nie tylko w lesie, lecz także na osiedlowym trawniku 

Na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) zachorowało w Polsce w 2023 roku 659 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż cztery lata wcześniej. Na tę sytuację wpływ mają m.in. zmiany klimatyczne, które sprzyjają całorocznej aktywności kleszczy. Co ważne, ponad 90 proc. zakażonych kontakt z tymi pajęczaka...

Czym są elektrolity i kiedy warto je przyjmować?

Elektrolity odpowiadają za elektrochemiczną równowagę w organizmie. Utrzymanie ich prawidłowego poziomu jest kluczowe dla zachowania zdrowia i funkcjonowania wielu procesów życiowych. Niestety, różne okoliczności wpływają na niedobry tych cennych składników. Kiedy należy uzupełnić elektrolity? Cz...

Zostańcie Bohaterami Dla Innych - Oddajcie Krew już 28 marca!

Wasza krew to dar życia dla wielu osób, które walczą z chorobami, a Wasza hojność może być kluczem do odzyskania zdrowia.

1 na 6 osób dorosłych w Polsce ma chore nerki. Większość o tym nie wie. Badania profilaktyczne może zlecić każdy lekarz rodzinny

4,7 mln dorosłych w Polsce ma chore nerki czyli aż 1 na 6 osób dorosłych. Tymczasem diagnozę postawiono tylko ok. 400 000 pacjentów, w tym 200 000 jest pod opieką nefrologów.