Przeziębienie w czasie ciąży

przeziebienie w czasie ciazy jak sie leczyc

Przeziębienie potrafi dopaść każdego z nas. Nie patrzy na to, czy jesteśmy kobietą, mężczyzna, starym czy młodym. Dopada i już. Oczywiście najprostszą metoda walki z uciążliwym przeziębieniem, jest przede wszystkim przyjmowanie leków – nierzadko bardzo silnych. Kobieta w ciąży jednak nie może przyjmować każdego rodzaju leków. Jak zatem powinna się leczyć, kiedy dopadnie ją przeziębienie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w poniższym tekście.

Kiedy kobieta w ciąży czuje, że jest przeziębiona, przede wszystkim, powinna skupić się na domowych sposobach leczenia. Wszystko oczywiście zależne jest od tego, jak silne jest przeziębienie. Jeśli jest to tylko lekki katar i ból gardła, gorąca herbata z malinami i miodem powinna dość szybko rozwiązać problem. Oczywiście nie zaleca się wtedy wychodzenia z domu, żeby nie wdała się jakaś większa infekcja. Dla kobiet w ciąży, każde, nawet najmniejsze przeziębienie, może okazać się bardzo groźne.

Kiedy tylko mamy podejrzenia, że przeziębienie, które nas męczy zaczyna się przeradzać w coś znacznie bardziej poważnego, powinniśmy się bezzwłocznie skontaktować z lekarzem pierwszego kontaktu. To, co jest bardzo ważne, to przede wszystkim fakt, aby kobieta w ciąży nie zażywała żadnych leków, bez uprzedniej konsultacji z lekarzem. Nie każdy lek jest bowiem w pełni bezpieczny dla zdrowia dziecka, podobnie jak nie każda dawka leku. Jeśli chodzi o leczenie farmakologiczne, to w każdym jednym przypadku, kobieta w ciąży powinna konsultować wszystko z lekarzem – zarówno tym pierwszego kontaktu, jak i prowadzącym ciążę. Sprawdź: ginekolog – Warszawa Ochota.

Oczywiście, jeśli chodzi o kobiety w ciąży, każda nawet najmniejsza infekcja powinna być konsultowana z lekarzem prowadzącym oraz lekarzem pierwszego kontaktu. Bakterie i wirusy stanowią bowiem olbrzymie zagrożenie dla dziecka, które przecież nie wykształciło w sobie jeszcze wystarczająco mocnego układu odpornościowego. Dlatego też, kobiety w ciąży powinny w szczególny sposób dbać o swoje zdrowie oraz starać się unikać infekcji.