Borykasz się ze złym samopoczuciem? Wina może leżeć w jakości snu

woman

Złe samopoczucie i brak sił do pracy to zmora współczesnego społeczeństwa. Kiedy nasza forma nie ma się najlepiej szukamy gorączkowo przyczyny takiego stanu. Natłok obowiązków, stres, ciągła pogoń, brak relaksu, przyczyn jak widać może być wiele. Główną jednak znajdziemy w sypialni. Od zachowania równowagi między odpoczynkiem, a pracą zależy głównie nasze samopoczucie. Dlatego tak ważne jest, by sen był w pełni komfortowy i regeneracyjny.

Urządź oazę spokoju w swoim domu

Zakup łóżka to jedna z najważniejszych decyzji przy aranżacji mieszkania. W objęciach Morfeusza spędzamy sporą część swojego życia, dlatego warto upewnić się, że czas ten upłynie w maksymalnej wygodzie. Łóżko w naszej sypialnie powinno być nie tylko piękne i estetyczne wizualne, ale przede wszystkim gwarantować udany wypoczynek. Wybór idealnego modelu zacznijmy od wymiarów. Dla jednej osoby pełną wygodę gwarantują modele z minimum 90 cm szerokości. Dla pary najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie łóżko o wymiarach 160 cm szerokości. Oczywiście w ofercie producentów znajdziemy modele węższe, gdyż w mniejszych mieszkaniach nie zawsze możemy sobie pozwolić na szerokie łóżko. Pamiętajmy jednak, że w sypialni należy ograniczyć pozostałe meble do minimum. Korzystniej jest wygospodarować miejsce na duże łóżko, niż na dodatkową szafę czy komodę. To przestrzeń służąca do wypoczynku, a nie przechowywania ubrań i innych rzeczy.

Metal, drewno czy płyta?

Producenci łóżek prześcigają się w swoich ofertach. Dlatego w sprzedaży znajdziemy szeroki wybór modeli wykonanych zarówno z drewna, metalu, a także płyt MDF. Na jakie rozwiązanie warto jednak postawić? Najlepsze są oczywiście łóżka wykonane z naturalnego drewna dębowego, sosnowego lub bukowego. Niestety taki mebel jest bardzo drogi, dlatego dobrą alternatywą będą ramy wykonane z wysokiej jakości płyt MDF albo HDF. To bardzo trwały materiał, który charakteryzuje się dobrą ceną. Na popularności ostatnimi czasy zyskują też modele tapicerowane, w których ramy pokryte są tkaniną lub skórą ekologiczną. Wybierając łóżko zazwyczaj kierujemy się głównie estetyką, a nie wygodą. To błędne podejście, do regenerującego snu nie potrzebne są nam łóżka z baldachimem, czy modele o bardzo wymyślnym kształcie.

Zagłówek – dekoracja czy praktyczny element?

Bardzo ważnym elementem łóżka jest zagłówek, który dla wielu stanowi jedynie element dekoracyjny. Odpowiednio dobrany może jednak zwiększyć komfort użytkowania mebla. Najbardziej wygodne są oczywiście zagłówki wykonane z miękkich materiałów. Dzięki nim możemy wygodnie się oprzeć i czytać ulubioną książkę. Kupując łóżko bardzo często zagłówek mamy w komplecie. Jeśli jednak w naszym modelu jego brakuje możemy dokonać oddzielnego zakupu. Dobrze dobrany zagłówek może też służyć jak element zmieniający wystrój naszej sypialni. Dlatego jeśli znudziliśmy się stylizacją tego pomieszczenia kupując nowy zagłówek możemy nadać sypialni zupełnie innego, wyjątkowego wyglądu. (źródło: http://meblohand.eu/ )

Komentarze   

+1 #1 alka 2015-09-20 19:53
dla mnie łóżko jest najlepszą "rzeczą" na świecie :P
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież