Pozyskali 27 litrów krwi

W Rogoznie pozyskali 27 litrow krwi

W piątek 12. grudnia w sali widowiskowej RCK odbyła się czwarta i zarazem ostatnia w tym roku akcja krwiodawstwa, której organizatorami były Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu oraz rogoziński Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi.

W ramach akcji pozyskano od 60 krwiodawców w sumie 27 litrów bezcennego daru krwi, ale warto dodać, że chętnych do oddania krwi było aż 90. Jednak nie każdy przechodził pozytywnie bardzo dokładną kwalifikację. 

W piątkowej akcji swoją wiedzą i pomocą służyli wolontariusze z Drużyny Szpiku działającej przy Gimnazjum nr 1 im. Mazurka Dąbrowskiego. Kolejna akcja krwiodawstwa odbędzie się w Rogoźnie w marcu. Organizatorzy już dziś serdecznie na nią zapraszają.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież