" Zauważ mnie" w Obornikach

Zauważ mnie w ObornikachCzłonkowie stowarzyszenia Włóczykije wzięli udział w akcji Zauważ mnie, która to zawitała do Obornik 6 lutego br. Spontaniczna decyzja o uczestnictwie w akcji przyniosła ogromną radość i uznanie dla organizatorów. Celem była chęć zaznaczenia w naszym środowisku problemów ludzi borykających się z epilepsją i konsekwencjami tej choroby.

Włóczykije wprowadzili do Obornik grupę wolontariuszy,  która o 8:30 wyruszyła z Poznania - do naszego miasta. Osobom które pokonują całą trasę z kijami (z Wrocławia do Koszalina!) towarzyszą na poszczególnych etapach zwolennicy tej akcji i pasjonaci Nordic Walking.

O godz.12:00 w środę 6.02.2013 r, oborniccy Włóczykije wyruszyli na spotkanie grupie maszerującej z Poznania. Ten odcinek w całości to 31 km. Do spotkania doszło na wysokości Wargowa/ Świerkówek. To było bardzo serdeczne spotkanie. Dalej cała grupa ruszyła do Obornik.

Wejście na rynek w nastąpiło o godz.14:00 i tam grupa została powitana przez p. Krzysztofa Srokę (Kierownika Referatu Promocji UM w Obornikach). Krótka informacja organizatorki i inicjatorki akcji "Zauważ mnie" pani Jadwigi Grochowalskiej rozbudziła zainteresowanie słuchających i na pewno zachęciła do udziału w popołudniowym spotkaniu w Bibliotece Publicznej. Tak mało wiemy o epilepsji... - tak mało potrafimy zrobić w obliczu ataku tej choroby - tak okrutne jest życie ludzi borykających się nie tylko z cierpieniem lecz także z ignorancją społeczeństwa , "zaściankowymi" i średniowiecznymi poglądami.

Akcja ta ma na celu zwrócenie uwagi na ludzi chorych, zrozumienie i pochylenie się nad problemem. "Zauważ mnie"! Jestem taki jak ty! Naucz się pomagać ! Naucz się żyć z problemem... Tak właśnie określała swoją działalność - na krótkim spotkaniu przy herbatce i kawie -pani Grochowalska.  Jej marzeniem jest aby problem epilepsji, udzielanie pomocy w trakcie ataku - nie wywoływało uczucia strachu. Chciałaby żeby szkolenia i informacje na ten temat stały się powszechnym obowiązkiem. Chciałaby żeby wszyscy mogli godnie żyć.

7 lutego uczestnicy akcji pomaszerowali do Wągrowca przez Rogoźno.

źródło KaJa/ nw-wloczykije.pl

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież