Skip to main content


Czy ginekolog może wystawić L4 z powodu bolesnej miesiączki?

| artykuł sponsorowany | Zdrowie

Bolesne miesiączki mogą mieć różne przyczyny. Niezależnie od tego, czy już znasz powód takiego stanu rzeczy, czy też dopiero jesteś w trakcie badań, silny ból podczas okresu może bardzo uprzykrzać życie, a nawet sprawiać, że nie będziesz w stanie iść do pracy. Czy w takiej sytuacji możesz otrzymać L4 od ginekologa? I czy takie zwolnienie może wystawić także ginekolog online? Sprawdźmy!

Zwolnienie lekarskie od ginekologa zwykle kojarzy się z ciążą. Jednak nie tylko w ciąży ginekolog może przepisać swojej pacjentce L4. Jest szereg innych sytuacji, które będą wymagały podjęcia takich kroków, a jedną z nich jest bardzo bolesna miesiączka. W tym artykule podpowiadamy, jak najszybciej uzyskać takie zwolnienie lekarskie bez wychodzenia z domu!

Bolesna miesiączka – przychodnia internetowa czy tradycyjna?

Wiele kobiet, które odczuwają bardzo silny ból podczas miesiączki, zmusza się do tego, by pójść do pracy. Tłumaczą sobie, że ból brzucha czy mdłości to jeszcze nie powód, by brać zwolnienie lekarskie. Jednak takie myślenie jest błędne. Pracownica cierpiąca z powodu bolesnej miesiączki będzie o wiele mniej wydajna w pracy, a w najgorszym przypadku jej stan może dodatkowo się pogorszyć. Żaden pracodawca nie chciałby ryzykować w ten sposób. Dlatego z silnym bólem menstruacyjnym warto udać się do przychodni.

Czy jednak tradycyjna przychodnia będzie dobrym wyborem w takiej sytuacji? Zwykle wizyta w takim miejscu wiąże się z koniecznością czekania w długiej kolejce na niewygodnym krześle lub w pozycji stojącej. Pacjentka z naprawdę silnym bólem może więc skorzystać z innej opcji, jaką jest Halomed – internetowa przychodnia. To rozwiązanie daje możliwość naprawdę szybkiej konsultacji lekarskiej, podczas której można otrzymać zarówno zwolnienie L4, jak i e-receptę czy skierowanie na dalsze badania.

Ginekolog online – zwolnienie, e-recepta lub skierowanie

Rozwój e-medycyny pozwolił na organizację szybkich i bezpiecznych konsultacji lekarskich, a także wystawianie recept, skierowań czy zwolnień na odległość. To rozwiązanie doskonałe w wielu przypadkach – szczególnie tych, w których liczy się czas. Bolesna miesiączka wymaga szybkiego działania, dlatego ginekolog online będzie dobrym wyborem. Choć taki lekarz nie będzie mógł zbadać pacjentki fizycznie, to jednak na podstawie przeprowadzonego wywiadu i historii choroby może zdecydować o wystawieniu e-recepty, skierowania na dalsze badania, a także zwolnienia L4 w przypadku niezdolności do pracy – między innymi z powodu bólu menstruacyjnego.

Teleporada z ginekologiem online to szybka i realna pomoc dla kobiet z bolesnymi miesiączkami. Jeśli czujesz, że ból i złe samopoczucie w trakcie okresu nie pozwala Ci normalnie funkcjonować, zarezerwuj konsultację ze specjalistą w przychodni internetowej. Oprócz zwolnienia L4 możesz uzyskać także praktyczne wskazówki lub konkretne kroki, jakie należy podjąć w celu dalszej diagnostyki. To może być początek końca bolesnych miesiączek.

Wiesz, czym jest adaptogen? Mówi Ci coś termin medycyna ajurwedyjska? Oba te pojęcia związane są z bohaterką tego artykułu, czyli ashwagandhą. To roślina, której przyjmowanie wpływa na redukcję stresu, poprawia odporność i działa przeciwzapalne. W jakiej formie można suplementować ashwagandhę? Kt...
W obornickim szpitalu rozważa się zamknięcie jednego z oddziałów, ostateczna decyzja jest w rękach władz Powiatu.
Kolejny raz w Obornikach odbędą się bezpłatne badania mammograficzne!
Dbałość o zęby i higienę jamy ustnej, to nie tylko kwestia estetyki. Warto bowiem wiedzieć, że stan zębów i przyzębia ma bardzo duży wpływ cały organizm. Choroby przyzębia mogą powodować problemy sercowo-naczyniowe, a także wpływać na powikłania przy cukrzycy.
Żeby suplementy diety z kolagenem przyniosły pożądane rezultaty, konieczne jest ich systematyczne stosowanie przez co najmniej 3-6 miesięcy. Z tego powodu warto wybrać preparat, który charakteryzuje się najbardziej komfortowym użyciem. Wiele osób chętnie sięga po kolagen w kapsułkach lub tabletka...
Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.
Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...