Skip to main content

Wybór dobrego lekarza - jak tego dokonać?

| Artykuł sponsorowany | Zdrowie

Wiedza jaką posiada człowiek jest kluczem do podejmowania świadomych decyzji. Nic dziwnego zatem, że stojąc przed ważnym wyborem, chcemy uzyskać jak najwięcej informacji na dany temat. Statystyki pokazują, że opinie innych pacjentów na temat lekarzy są czynnikiem decydującym podczas wyboru specjalisty. Jakie inne kryteria powinniśmy wziąć pod uwagę, szukając dobrego lekarza?

 

Lokalizacja oraz kwestie logistyczne

W dzisiejszych czasach, dostęp do lekarzy prywatnych nie jest trudny. Liczba dostępnych usług lekarskich jest na tyle duża, że pacjenci mogą bez problemu wybrać do którego specjalisty chcą się udać. Pierwszym kryterium, które warto wziąć pod uwagę jest lokalizacja i związane z nią kwestie logistyczne, takie jak np. transport.

Jak daleko od miejsca zamieszkania znajduje się placówka medyczna do której chcesz się udać? Czy można do niej łatwo dojechać? Czy istnieje możliwość wykonania od razu podstawowych badań? Jakie koszty dodatkowe wiążą się z wizytą u danego specjalisty? To bardzo ważne pytania, które należy sobie zadać szukając lekarza.

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Zdrowie uważane jest za nadrzędną wartość ludzkiego życia. Jak mówi stare powiedzenie: w zdrowym ciele, zdrowy duch. Dobry stan zdrowia w dzisiejszych czasach odnosi się nie tylko do sfery cielesnej. Bycie zdrowym to też posiadanie stałego poziomu energii, równowaga emocjonalna, jasność umysłu, odporność na choroby i stres. Nic dziwnego, że wybierając się do lekarza - profilaktycznie, czy też z jakimś problemem - chcemy, aby był to najlepszy specjalista.

Lekarz z polecenia

Pierwszą linią wsparcia są zawsze nasi najbliżsi. Informacje, które otrzymujemy od rodziny i przyjaciół zawsze uchodzą za najbardziej wiarygodne. Zatem, wybierając się do specjalisty warto zapytać się kogoś z bliskiego otoczenia, czy może polecić nam konkretnego specjalistę. Należy jednak pamiętać, że wybór lekarza to kwestia bardzo indywidualna, ponieważ zadowolenie z konkretnych usług uzależnione jest od osobistych potrzeb i oczekiwań.

Rekomendacje zamieszczone w Internecie

W dzisiejszych czasach poszukiwanie konkretnych specjalistów przez Internet, często wyprzedza wybór lekarza z polecenia bliskich nam osób. Dzieje się tak dlatego, że człowiek bez dostatecznej wiedzy merytorycznej nie jest w stanie samodzielnie ocenić kompetencji lekarza. Z tego powodu zdaje się na rekomendacje oraz oceny innych. W tej sytuacji szczególnie powinniśmy mieć na uwadze fakt, że dobór odpowiedniego lekarza jest kwestią bardzo indywidualną.

Gdzie szukać rzetelnych informacji o lekarzu?

Każda profesjonalna placówka medyczna posiada stronę internetową na której regularnie aktualizuje wszelkie kluczowe dla pacjenta informacje. Warto przejrzeć wszystkie treści zamieszczone na stronie, ponieważ mogą one pomóc przy wyborze lekarza. Przykładowo, poznańska klinika Ethica Clinic, na swojej stronie internetowej posiada kompleksowe informacje dotyczące świadczonych usług oraz zatrudnionych specjalistów. Sprawdź: https://ethica.pl/.

Zaszczepiłeś się szczepionką Vaxzevria (AstraZeneca) – przeczytaj!

Pojawia się coraz więcej informacji związanych z możliwością uznania szkodliwości szczepień przeciw COVID-19. Rzecznik Praw Pacjenta wznawia z urzędu sprawy, w których wcześniej nie mógł przyznać odszkodowania ze środków Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych, tym razem chodzi o szczepionk...

Catering Dietetyczny: Sekret Skutecznego Odchudzania i Zdrowego Żywienia

Odkryj, jak catering dietetyczny może pomóc Ci osiągnąć wymarzoną wagę i cieszyć się zdrowym stylem życia. Przeczytaj nasz artykuł, aby poznać tajniki tego rozwiązania!

Opiekunowie niesamodzielnych seniorów mogą liczyć na wynagrodzenie

Nowelizacja ustawy o pomocy społecznej wprowadziła usługi sąsiedzkie jako nową formę usług opiekuńczych. To wsparcie seniorów lub osób niesamodzielnych w prostych czynnościach, jak posprzątanie mieszkania czy zrobienie zakupów. Finansowanie świadczenia to zadanie gmin i to one będą decydować, czy...

Co drugi Polak chodzi do pracy z infekcją i gorączką

Okres jesienno-zimowy obfituje w różne infekcje dróg oddechowych. Okazuje się, że co drugi Polak (50,3 proc.) chodzi do pracy z infekcją i gorączką. Co trzeci (33,2 proc.) przyznaje, że robi tak od czasu do czasu, co dziesiąty (11,3 proc.) twierdzi, że często, a 5,8 proc. bardzo często [*1].

Żyj zdrowo i dbaj o owady zapylające

Profilaktyka zdrowia to nie tylko aktywność fizyczna czy odpoczynek, ale także spożywanie zdrowych produktów, takich jak miód - naturalne źródło witamin i składników odżywczych. Miód, będący skarbnicą enzymów, witamin i innych cennych substancji, jest polecany jako wsparcie w leczeniu różnych dol...

Ustawę o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta czeka kolejna nowelizacja

Ustawę o prawach pacjenta i ich rzeczniku uchwalono w 2008 roku. Od tego czasu była nowelizowana 35 razy, w tym trzy w 2023 roku, i trwają prace nad kolejnymi zmianami. Tym razem mają one uzbroić Rzecznika Praw Pacjenta w dodatkowe kompetencje w zakresie prowadzenia postępowań i nakładania kar na...

Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie

Według Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości w Polsce nadwaga lub otyłość występują u 12 proc. chłopców i 10 proc. dziewczynek w wieku przedszkolnym oraz u 18,5 proc. chłopców i 14,3 proc. dziewcząt w wieku szkolnym. Z badań wynika, że polsk...